Otwarty związek coraz bardziej popularny wśród gejów

0

Otwarty związek to, jak donoszą najświeższe badania, najbardziej rozpowszechniona forma partnerstwa wśród homo- i biseksualnych mężczyzn.

Otwarty związek coraz bardziej popularny

Badanie wykonane przez The Melbourne Gay Community Periodic Survey, dotyczące zachowań seksualnych gejów i biseksualistów w autralijskim stanie Victoria, wykazało, że 32% z 2886 respondentów było w otwartych związkach.

Dla porównania – 31% respondentów zadeklarowało, że byli w monogamicznych związkach, a 23% respondentów oświadczyło, że ich udziałem był tylko przygodny seks.

Ponadto odnotowano, że prawie połowa respondentów (48%) umawiała sie na spotkania przy użyciu Grindra (jedna z aplikacji na smartfony, o których pisaliśmy). Tę wzrastającą tendencję udziału technologii wzmacnia fakt, że tylko 29% badanych stwierdziło, że spotkała ludzi w barach.

otwarty_zwiazek_1

Wyniki wskazują również, że geje i biseksualiści wykazują coraz większe zainteresowanie własnym zdrowiem. Liczba mężczyzn, którzy przebadali się trzy lub więcej razy na HIV w ciągu ostatniego roku wzrosła do 22,8% z 11,9% w 2012 roku.

Badanie wykazało również, że 5,1% mężczyzn z negatywnym wynikiem na HIV korzystają z prewencyjnej terapii PrEP.

“Wyniki badania pokazują, jak zmieniło się podejście do testów” – powiedział Colin Batrouney. “Odsetek homoseksualistów, którzy mieli co najmniej trzy testy na HIV w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat. Robienie testów co trzy miesiące jest szczególnie ważne, jeśli uprawiasz seks z wieloma różnymi mężczyznami”.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.