Dlaczego faceci na Grindrze to dupki?

0

Po raz kolejny poruszamy temat Grindra. We wcześniejszych artykułach wspominaliśmy o uzależnieniu od tej aplikacji oraz próbach znalezienia miłości za jej pośrednictwem. Tym razem, za sprawą serwisu internetowego Queerty, który przeanalizował artykuł Christophera T. Connera opublikowany w The Vital Voice, piszemy o zachowaniu użytkowników Grindra. Conner stwierdza wprost, że część z nich to po prostu dupki.

Dupki

Christopher zauważa fakt, że Grindr ma ogromny wpływ na to, jak wyglądają obecnie randki gejów, zrewolucjonizował sposób umawiania się na spotkania i interakcji. Jednocześnie dostrzega, że on sam “tkwi pomiędzy oczekiwaniami odnośnie tego, że Grindr połączy go z innymi gejami, a zniesmaczeniem, że ta sama aplikacja wydobywa z facetów wszystko, co najgorsze (nie pomijam w tym siebie)”.

Aplikacje dla gejów dupki

Kolejnym dostrzeżonym przez autora artykułu problemem Grindra jest to, że opiera się na stereotypowym klasyfikowaniu użytkowników poprzez przypisywanie ich do konkretnej kategorii: twink, bear, otter itd. “Rezultatem tej kategoryzacji jest często przesadzony sposób prezentowania siebie, co powoduje, że stajemy się karykaturami samych siebie (często w hiper-seksualny, bardzo męski sposób)”. Zdaniem Connera nie tylko jest to nieszczere, ale to sprawia, że ludzie zachowują się jak płytkie, powierzchowne dupki, którzy nie biorą odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Conner zauważa, że aplikacja zaczyna wskazywać na pokoleniową lukę między tymi, którzy korzystają z niej od dawna, a nowymi użytkownikami – nastolatkami lub dwudziestoparolatkami. Wspomina niedawną rozmowę z młodym człowiekiem:

“23-letni mężczyzna, z którym niedawno rozmawiałem, przyznał, że nigdy nie uczestniczył w gej paradzie, mimo że był wycomingoutowany w rodzinie i przed przyjaciółmi i ma starszego brata geja. Powiedział: “Nie miałem pojęcia, że parada może dostarczyć tyle fajnej zabawy. Zawsze myślałem, że do gejowskich barów idzie się po to, by się upić, ewentualnie kogoś wyrwać. Nigdy nie myślałem, że wychodzenie do gejowskich miejsc może być czymś więcej. Nigdy też nie myślałem by poznawać gejów z mojej okolicy”.

Na koniec autor artykułu sugeruje, że Grindr “utorował nam drogę do tego, by wieść pełnoprawne życie” i dodaje, że: “Musimy odłożyć telefon, wyjść do ludzi, socjalizować się, poznawać nowe osoby i pozwolić sobie doświadczyć w życiu rzeczy, które sprawiają, że warto żyć”.

źródło: Queerty.com
Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.