Kilka rad dla łysiejących mężczyzn

0

Utrata włosów u facetów to nieodłączny element starzenia się. Pewnego dnia budzisz się i zaczynasz dostrzegasz, że twoje włosy są rzadsze, robią się zakola. Może to być dla ciebie przerażające i przytłaczające. Nie ma jednak sensu zadawać sobie pytania „dlaczego ja?”, w sytuacji kiedy już się to dzieje. Lepiej skupić się nad „co teraz?”. Dlatego mamy kilka rad dla łysiejących mężczyzn.

Kilka rad dla łysiejących mężczyzn

Zaakceptuj to!

Męskie łysienie uwarunkowane jest genetycznie. Mogło rozpocząć się u ciebie już w wieku dojrzewania. Wielu mężczyzn zazwyczaj zauważa zmiany między 20-30 rokiem życia, podczas gdy inni mają szczęście posiadać włosy jeszcze w wieku 50 czy 60 lat. Bez względu na to ile masz lat, panika nie rozwiąże tego problemu. Im szybciej zdasz sobie sprawę z tego, że to się dzieje, tym szybciej to zaakceptujesz. Jest wielce prawdopodobne, że ludzie już zauważyli twoje próby ukrycia tego faktu, a jedynie nie wspominają o tym.

Oceń swoje włosy

Po zaakceptowaniu, że twoje włosy nie będą już odrastać tak gęste jak kiedyś, nadszedł czas, aby ocenić, co dokładnie się tam dzieje. Jeśli to wczesne stadium łysienia, nie trzeba od razu golić się na łyso, a wystarczy dobrać odpowiednią fryzurę. Jeżeli to łysienie jest już zaawansowane, a ty dotąd rozpaczliwie zachowywałeś resztki włosów to czas na podjęcie ostatecznej decyzji – zgól głowę na łyso. Nie bój się, będziesz wyglądać o wiele lepiej.

łysy

Zapuść zarost

Łysi mężczyźni wyglądają o wiele lepiej, kiedy mają zarost. Jeśli straciłeś włosy na głowie, zapuść zarost, co skutecznie odwróci uwagę wszystkich od łysej głowy. Możesz zapuścić zarost jaki tylko chcesz. Od wąsów do pełnej brody, po prostu sprawdź jaki zarost najlepiej do ciebie pasuje.

Dbaj o siebie

Niezależnie od tego, czy krótko obciąłeś włosy maszynką czy też zgoliłeś je zupełnie, musisz dbać o głowę. Twoja głowa jest potencjalnie narażona na działanie wielu czynników np. na poparzenie słoneczne. Może się okazać, że musisz robić rzeczy, które nigdy wcześniej nie robiłeś, czyli stosować balsamy do głowy lub krem przeciwsłoneczny. Ponadto możesz nosić czapkę lub letni kapelusz.

źródło: Menswearstyle.co.uk
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.