Skateboarder Brian Anderson jest gejem

0

Skateboarder Brian Anderson, który zajmuje się tym sportem zawodowo, przyznał, że jest gejem. 40-letni sportowiec, który w 1999 r. wygrał Światowe Mistrzostwa Skateboardingu, otwarcie opowiedział o swojej tożsamości seksualnej w specjalnym, półgodzinnym filmie wyprodukowanym przez Vice.

Skateboarder Brian Anderson i jego coming out

“Nigdy nie myślałem, że mogę tu siedzieć i mówić o byciu gejem przed kamerą, ale chciałem tego” – wyjaśnia w filmie. “Myślę o tym, jak się czułem, kiedy byłem młodszy, totalnie przerażony – wielu dzieciaków nie ma nadziei… Gdy usłyszą, co przeszedłem i jak wszystko stało się dla mnie lepsze i że czuję się o wiele szczęśliwszy i bardziej wolny i że nie mam w sobie tego palącego wstydu… by przekazać, że ta wiadomość jest dla mnie bardzo ważna”.

Brian Anderson

I dodaje: “Ludzie pytają ‘Dlaczego robisz to teraz, a nie wcześniej?. Wówczas byłoby to korzystniejsze’. Byłem bardzo przerażony, wiesz co mam na myśli? Byłem bardzo przestraszony, a ludzie o wiele inaczej by to postrzegali, myślę, gdybym powiedział o tym 15 lat temu”.

Kolega Briana, również skater, Corbin Harris pogratulował mu na Instagramie: “Żałuję, że nasz świat nie był wystarczająco dojrzały 15 lat temu, abyś mógł zrobić coming out i być tym, kim naprawdę jesteś, bez zastanawiania się, że możesz stracić wszystko na co ciężko pracowałeś. Ale liczy się to co jest teraz. To nowy świat. Dzięki za to, że jesteś wielką inspiracją. Rządzisz”.

Film zrealizowany przez Vice możecie obejrzeć poniżej.

źródło: Attitude
Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.