Aplikacje randkowe obniżają standardy

0

Chodzenie na randki w dobie wszechobecnego internetu nigdy nie było prostsze. Grindr, Scruff, Planet Romeo czy Tinder niewątpliwie ułatwiają całą sprawę, oferując chłopców dostępnych niemal na wyciągnięcie ręki, ale czy nie sprawia to, że aplikacje randkowe obniżają wymagania dotyczące tego, z kim pójdziesz do łóżka?

Aplikacje randkowe obniżają standardy

Według badań the Queensland University of Technology aplikacje randkowe sprawiają, że jesteśmy mniej wybredni wobec potencjalnych partnerów seksualnych.

Badania przeprowadzono na próbie 40 000 randkowych profili singli w wieku od 18 do 40 lat. Przeanalizowano 220 000 decyzji dotyczących podjęcia kontaktu w celu ustalenia, w jaki sposób ludzie wybierając kompanów w cyfrowej epoce. Odkryto, że randkowicze online’owi są coraz bardziej liberalni jeśli chodzi o kryteria, które powinni spełniać ich potencjalni partnerzy, by uznać to za realną opcję.

“Przyjrzeliśmy się, czy ludzie rzeczywiście kontaktują się z osobami, które pasują do tego, jak opisują swojego idealnego partnera w swoim profilu i nasze wyniki pokazują, że nie” – mówi naukowiec Stephen Whyte. “Preferencje odnośnie tego, kogo szukasz wydają się mieć niewielki wpływ na to z jakimi osobami podejmujesz kontakt”.

pierwsze spotkanie menWhyte uważa, że jeden z powodów dlaczego ludzie są bardziej skłonni do pójścia na ustępstwa może być poczucie zmęczenia związane z próbą znalezienia odpowiedniej osoby przy wielości opcji. To jak szukanie igły w stogu siana. Ostatecznie, po prostu rezygnujesz i przechodzisz do następnego najlepszego wyboru.

“Ludzie mogą mieć preferencje dotyczące idealnego partnera” – kontynuuje Whyte – “ale są bardziej niż chętni, aby zainicjować kontakt z potencjalnymi zainteresowanymi, którzy nie przypominają w ogóle tego “Pana Idealnego lub Pani Idealnej”.

“Wypisywanie “idealnych” wymagań wobec partnera jest szeroko oferowane i powszechnie stosowanym rozwiązaniem dla ludzi, którzy tworzą profil na stronach randkowych, ale czy to jest skuteczne lub użyteczne, nie do końca jest jasne” – mówi Whyte.

A może po prostu jeśli wszyscy obniżą swoje standardy to jest szansa, że się spotkacie.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.