Rugbysta Keegan Hirst o sportowcach gotowych wyjść z szafy

zdjęcia: Leigh Keily dla Attitude
0

Sportowiec, gwiazdor rugby Keegan Hirst udzielił wywiadu, w którym podzielił się nie tylko swoimi doświadczeniami od czasu, gdy dokonał coming outu, ale również opowiedział o innych sportowcach gejach, których poznał.

Rugbysta Keegan Hirst o sportowcach gotowych wyjść z szafy

Hirst wyszedł z szafy w 2015 roku w wieku 27 lat po rozstaniu z żoną. Od tamtej pory stał się zdeklarowanym działaczem LGBTQ, pozował do kilku dość odważnych sesji zdjęciowych, a nawet pojawił się w telewizyjnym programie randkowym.

“Ludzie boją się, że sytuacja się pogorszy albo coś stracą. U mnie stało się wręcz przeciwnie, wiele zyskałem po dokonaniu coming outu. To mnie motywuje do dalszej pracy i to jest właśnie niesamowite. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych okoliczności. Ludzie nie zawsze mają dobre doświadczenia, więc dlatego to nie jest sprawiedliwe, by naciskać i zachęcać ludzi do wyjścia z szafy. Ale jest to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Jestem naprawdę dumny”

Keegan HirstKeegan w wywiadzie przyznał, że poznał kilku innych sportowców gejów, z różnych dyscyplin sportowych. I dodał, że wielu sportowców nie wychodzi z szafy z dwóch powodów: pieniędzy oraz środowiska zawodowego.

“Wszystko koncentruje się na piłkarzach, prawdopodobnie dlatego, że jest tam zaangażowanych dużo więcej pieniędzy. Chociaż nie powinno mieć znaczenia, z kim chodzisz na randki, to jednak to wzbudza zainteresowanie. Nakłania się ludzi, by wychodzili z szafy, ale jest to sprawa osobista. Stwórzmy najpierw odpowiednie warunki dla tych, którzy chcą zrobić coming out”

Hirst podkreśla również, że należy z coming outem poczekać, aż będzie się na to gotowym i nie ma to znaczenia czy jesteś zwykłym Kowalskim czy znanym sportowcem.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.