Olimpijczyk Adam Peaty pozuje dla Attitude

0

22-letni pływak, Adam Peaty, który zdobył złoto olimpijskie na 100 metrów stylem klasycznym w Rio de Janeiro w 2016 i posiada trzy rekordy świata w najnowszym wydaniu magazynu “Attitude” opowiada o swoim strachu przed wodą, zmaganiami z kolegami z drużyny oraz przekazaniu jednego ze swoich medali młodemu fanowi.

Adam Peaty w wywiadzie dla “Attitude”

Mając 1,90 m wzrostu, ważąc 89 kg podczas zawodów, z wąską talią, szerokimi ramionami, ogromnymi rękoma jest naturalnie urodzonym pływakiem. Jednak Adam nie zawsze lubił przebywać w basenie.

“Kiedyś wchodziłem do basenu z mamą, a potem chwytałem ją za rękę i robiłem wszystko, aby wydostać się z wody. Ostatecznie, gdy zobaczyłem, że moi koledzy cieszyli się z tego, trochę się uspokoiłem. Ale jako dziecko nawet nie chciałem wchodzić pod prysznic!”

Adam PeatyW ramach drużyny Wielkiej Brytanii Adam rywalizuje z własnymi kolegami z drużyny, tak samo jak ze sportowcami z innych krajów. Przyznaje, że w zespole jest silna rywalizacja, ale skupia się na swoich celach do osiągnięcia.

“Kluczowym momentem dla mnie była obecność na jednym z obozów pływackich, podczas których najlepsi juniory osiągali seniorskie wyniki. Kiedy przyjechaliśmy zapytano, kto chce spróbować jako pierwszy. Wszyscy się cofnęli, a ja zgłosiłem się na ochotnika. Po prostu musisz być pierwszym, który staje w blokach i który powie sobie: “dam radę”.

Adam PeatyAdam zdobył pierwszy złoty medal dla Brytyjczyków w Rio de Janeiro w 2016 roku.

“To było szalone, ponieważ oczywiście można usłyszeć tłum, ale tylko wtedy, gdy wypływasz nad wodę. Tak więc byłem w ciszy, a potem, gdy wypływałem, rozlegał się ryk – można było poczuć energię i atmosferę”

O ile zwycięstwa są dla Adama ważne, o tyle same medale nie koniecznie. Na mistrzostwach krajowych oddał swój złoty medal młodemu fanowi.

“Nie wiem, jak to powiedzieć, by nie zabrzmieć arogancko, ale ponieważ tak dużo wygrałem, to same nagrody nie maja dla mnie tak wielkiego znaczenia, jakie mogą mieć dla dzieciaka stojącego w tłumie. Dla mnie chodzi o tytuły i kwalifikacje, podczas gdy dla niego może chodzić o jego przyszłość, może patrzeć na ten medal i myśleć, że może dokonać tego samego co ja”.

Adam Peaty

Źródło Attitude
Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.