Chillli Tennis Open 2017 już w sierpniu!

0

Już po raz siódmy, w dniach 3-6 sierpnia, odbędzie się turniej tenisowy LGBT – Chillli Tennis Open 2017. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Sportowy Chillli, które od wielu lat wspiera i rozwija sportowe pasje u osób ze środowiska LGBT.

Chillli Tennis Open 2017

Bieżące informacje na temat turnieju znajdziecie na facebookowej stronie. Zachęcamy do rejestracji pod tym linkiem i udziału w turnieju wszystkich fanów tenisa.

Chillli Tennis Open 2017Główny cel, który przyświeca działalności Stowarzyszenia Klub Sportowy Chillli to upowszechnianie, promocja kultury fizycznej, budowanie motywacji poprzez sport u osób dyskryminowanych ze względu na orientację seksualną, ponieważ czynne uprawianie sportu pomaga budować pewność siebie oraz przyczynia się do lepszego odnalezienia się w świecie, gdzie często spotykają nas nieprzyjemności związane z wykluczeniem i brakiem tolerancji.

Co ważne Stowarzyszenie nie skupia się wyłącznie na tenisie. W jego ramach prowadzone są również sekcje: siatkówki, tańca towarzyskiego oraz zajęcia pływackie. Cyklicznie organizowane są także spływy kajakowe.

Okazuje się również, że nie samym sportem żyje Stowarzyszenie. W jego ramach prowadzona jest grupa wsparcia, która, w razie potrzeby, m.in. pomaga dotrzeć do terapeutów. Przeciwdziała także formie dyskryminacji, którą jest wykluczenie ze względu na status materialny – dofinansowuje udział w turniejach sportowych, składkach na wynajem sal itp. osobom, które bez tej pomocy pozbawione byłyby możliwości treningów, a co za tym idzie – wykluczone podwójnie.

Kluczowym przedsięwzięciem jest oczywiście Międzynarodowy turniej Chillli Tennis Open (CTO). CTO należy do cyklu turniejów rozgrywanych w ramach Międzynarodowej Organizacji Tenisa GLTA, zrzeszającej miłośników tego sportu wśród osób społeczności LGBT na całym świecie. Impreza ta co roku dostarcza ogromnych emocji tak samo na kortach, jak i na trybunach. W tegorocznej edycji turnieju swój udział potwierdzili zawodnicy – amatorzy z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Włoch, Indonezji, Irlandii, Szwajcarii i USA oraz oczywiście Polski.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.