Dream Boat – film dokumentalny o gejowskich rejsach

0

Gejowskie rejsy wycieczkowe mogą być świetną zabawą! Ale mogą też być wyczerpujące, a nawet przygnębiające. I o tym właśnie jest film dokumentalny “Dream Boat”, który śledzi historię pięciu mężczyzn podczas międzynarodowego, gejowskiego rejsu. Wśród nich jest też Polak.

Dream Boat

Twórca dokumentu, Tristan Ferland Milewski, stworzył film “Dream Boat” po to, aby przedstawić prawdziwe doświadczenia pięciu mężczyzn z różnych krajów podczas międzynarodowego rejsu gejowskiego. On sam uważa, że taki rejs jest najlepszym rozwiązaniem dla gejów, którzy mogą czuć się komfortowo i w pełni sobą.

Dream BoatUdzielając wywiadu magazynowi “Vice” stwierdził:

“Tak długo, jak świat jest taki, jak jest, ludzie będą nadal potrzebować miejsc, w których mogą być sobą bez strachu i dyskryminacji. I takim miejsce jest właśnie rejs, miejsce, gdzie mogą to zrobić”.

Milewski szybko zorientował się jednak, że dla mężczyzn, których nagrywał (oraz pozostałych mężczyźni, którzy nie byli bohaterami dokumentu) był to tydzień dyskryminacji, szalonych imprez, kompleksów niższości, bezsensu, zaskakująco małej ilości seksu, problemów z brakiem bezpieczeństwa oraz, jak sam to nazwał, “rejsem marzeń i rejsem rozczarowań”.

Dream BoatPonadto, również tych pięciu bohaterów miało specyficzne własne doświadczenia podczas rejsu. Na przykład, Marek, atrakcyjny Polak, który czuł się po prostu samotny. Albo Razi, Palestyńczyk, który uczestniczył w rejsie wraz ze swoim partnerem z Belgii, i odczuł szok kulturowy z powodu swobody homoseksualnych zachowań.

Dream BoatOstatecznie film przedstawia zabawne, mroczne i prawdziwe spojrzenie na kulturę społeczności gejowskiej.

“Chodzi głównie o zadawanie pytań: gdzie jesteśmy dzisiaj i kim chcemy być? Jaki potencjał mamy, aby zmienić kulturę homoseksualną w coś wzmacniającego i pozytywnego?”.

Zapowiedź filmu obejrzycie poniżej: