Grindr sprawia, że wszyscy są nieszczęśliwi

0

Nowe badanie ujawniło niezbyt zaskakującą prawdę na temat aplikacji, których większość z nas używa oraz ich wpływu na nasze samopoczucie. Na szczycie listy aplikacji, które sprawiają, że czujemy się “nieszczęśliwi” znalazł się Grindr.

Grindr sprawia, że wszyscy są nieszczęśliwi

Time Well Spent zapytał 200 000 użytkowników iPhone’a o różne rodzaje aplikacji, z których korzystają oraz o to, czy aplikacje te czynią ich szczęśliwymi lub nieszczęśliwymi.

Okazało się, że aplikacje do medytacji są dość dobrze oceniane. Nawet 99% użytkowników podało, że po wylogowaniu się z nich czuli się dobrze. Aplikacje muzyczne i podcasty również uzyskały wysokie wyniki.

Na szczycie listy z aplikacjami, które powodują, że czujemy się nieszczęśliwi znalazł się Grindr. 77% użytkowników tej aplikacji potwierdziło, że po wylogowaniu czuli “żal”.

Czy jesteś uzależniony od Grindra? sextingKolejną “nieszczęśliwą” aplikacją była Candy Crush Saga, która osiągnęła 71%, a następnie Facebook – 64%.

Naukowcy odkryli również, że ilość czasu spędzanego przez daną osobę w konkretnej aplikacji może wpłynąć na poziom jej zadowolenia. Porównując wartości “szczęśliwy” i “nieszczęśliwy” z używania tej samej aplikacji okazało się, że 2,4 raza więcej było “nieszczęśliwych” użytkowników. Na przykład osoby, które korzystały z Facebooka przez 22 minuty dziennie były zadowolone z aplikacji, a ci, którzy używali go przez 59 minut dziennie byli nieszczęśliwi. To samo dotyczy Candy Crush Saga, Reddit i Instagrama.

Jaki z tego wniosek? Używajcie Grindra jak najkrócej.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.