George Michael wielkim darczyńcą

0

Okazuje się, że George Michael był nie tylko wybitnym wokalistą, ale miał też ogromne serce i niósł pomoc potrzebującym. Wiele głosów potwierdza, że George rozdał około 500 000 $ na cele charytatywne w Los Angeles i spędził znaczną ilość czasu pomagając ludziom zbyt chorym, by samodzielnie mogli zrobić zakupy i przygotować sobie posiłek.

George Michael i jego działalność dobroczynna

Dyrektor wykonawczy organizacji charytatywnej Richard Ayouba przyznał, że “Nie możemy mu wystarczająco podziękować. Był bardzo pomocny i jest największym donatorem w naszej historii. Każdego roku wysyłał nam darowiznę w wysokości 25 000 $. Jego pasja, miłość i wsparcie były odczuwane tutaj każdego roku”.

Piosenkarz po raz pierwszy zaczął wspierać projekt “Angel Food” w 1993 roku, gdy jego 36-letni partner Anselmo Feleppa zmarł na AIDS.

Według tego, co pisze magazyn “The Mirror” to właśnie po śmierci Anselmo poświęcił się filantropii i podnoszeniu świadomości na temat tej choroby. Projekt “Angel Food”, założony w 1989 roku przez wolontariuszy pomagających osobom cierpiącym na niedożywienie z powodu HIV, przykuł uwagę George’a.

George MichaelRichard, producent nagrodzony nagrodą Emmy, potwierdza: “Zrobił dla nas bardzo wiele bardzo cicho. Robił to bez fanfar. George naprawdę nie chciał być w świetle reflektorów”. Opowiedział również o tym, jak w późniejszych latach piosenkarz spędzałaby wiele godzin ze swoim partnerem Kennym Gossem w punkcie charytatywnym. George pewnego dnia pomagał w kuchni wraz z innymi gwiazdami – Kelly Osbourne i Fergie.

“Chciał pracować jako wolontariusz i nasz kierownik kuchni spotkał się z nim, a George zrobił ciastka ryżowe,” powiedział.

“Nieźle poszło. Świetnie się bawił. On i Kenny zgłosili się na ochotnika. Ale kiedy przyszedł, paparazzi ścigali go, a tam były helikoptery. Personel nie mógł wejść przez drzwi, ponieważ paparazzi krzyczeli.

George Michael nie pozwolił, by Projekt “Angel Food” ujawnił za jego życia, że w nim uczestniczył. Organizacja upamiętniła ikonę pop w zeszłym roku “Nagrodą za przywództwo” na dorocznej gali w Hollywood.

“Próbowaliśmy uhonorować go wiele razy, kiedy jeszcze żył” – przyznał Ayoub – “i nigdy nie był zainteresowany, więc kiedy odszedł, pomyśleliśmy: “ok, musimy to teraz zrobić”.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.