Aaron Moth – artysta pełen inspiracji

zdjęcia i kolaże: Aaron Moth
0

Jest zafascynowany fotografią amerykańską z lat 60, 70 i 80, baśniami i mitami, erotyką, pornografią i sztuką gejowską. O kim mowa? Aaron Moth to artysta, który męską fotografią zajmuję się od 2014 roku, choć ostatnio pochłonęły go ręcznie wykonywane kolaże.

Aaron Moth

Ręcznie robione kolaże, to, jak twierdzi sam artysta, powrót do wcześniejszych lat, kiedy ucząc się w szkole plastycznej oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wstępne projekty tworzył jako kolaż.

Aaron MothAaron Moth

Bardzo lubię papier, jest dla mnie niezwykle ciekawym tworzywem, podatnym na wiele i bardzo dobrze mi się z nim pracuje. Większość moich kolaży powstaje na oryginalnych kartkach z książek lub albumów, na których tworzę swoje własne kompozycje.

Aaron Moth Artysta

Warto jednak dodać, że Aaron również fotografuje wyłącznie aparatami analogowymi oraz polaroidami, bo jak zdradził, ceni sobie klasyczne techniki: “Jest dla mnie w nich wiele magii”.

Aaron MothWiększość modeli, którzy uczestniczyli w sesjach zdjęciowych, to po prostu znajomi artysty, który wciąż poszukuje nowych twarzy.

Aaron MothAaron MothPrace Aarona możecie podziwiać na jego Tumblr’erze. Natomiast tych, którzy chcieliby zobaczyć je na żywo, zapraszam na wystawę „Obnażeni / Exposed”, którą będzie można oglądać od 3 lutego w Expositorium Art Gallery w Warszawie. Zostaną na niej zaprezentowane fotografie – akty i portrety męskie oraz oryginalne polaroidy. 10% ze sprzedaży prac Aarona trafi na konto stowarzyszenia “Miłość nie wyklucza”. Na tej samej wystawie zostaną również pokazane prace Tomasza Domżalskiego.

Aaron MothAaron MothAaron MothPrace Aarona znalazły swoje miejsce również w prywatnych kolekcjach m.in. w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii i Stanach Zjednoczonych.

Aaron MothPierwsza wystawa, na którą został zaproszony odbyła się w zeszłym roku w Londynie w ramach „Homosurrealism London”. Aaron Moth był jednym z dwudziestu zaproszonych artystów. DJem na wystawie był Bruce La Bruce – jedno z bardziej znanych nazwisk w społeczności LGBTQ+. Zaproszenie do wzięcia udziału w tej wystawie artysta otrzymał od kuratora z Atlanty, który stworzył Homosurrealism Magazine oraz organizuje wystawy artystów zajmujących się queer artem na całym świecie.

Aaron Moth

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi artysty to zapraszam na jego facebookowy profil lub Instagram.

Aaron Moth