Britney Spears z nagrodą GLAAD Media Awards

0

W kwietniu odbędzie się gala nagród GLAAD Media Awards, które corocznie od 1990 r. wręczane są przez Gay & Lesbian Alliance Against Defamation w 40 różnych kategoriach. W tym roku Britney Spears zostanie uhonorowana the Vanguard Award.

Britney Spears z nagrodą GLAAD Media Awards

Britney Spears otrzyma GLAAD Vanguard Award, która jest wręczana profesjonalistom z dziedziny mediów, którzy dokonali znaczącej zmiany w promowaniu równości i akceptacji osób LGBTQ.

Artystka poinformowała o otrzymaniu nagrody na swoim twitterowym profilu.

https://twitter.com/britneyspears/status/963451350049804288

Prezes stowarzyszenia przyznającego nagrody w kilku słowach uzasadniła wybór.

“Niespotykana ikona, Britney Spears, dostarcza nie tylko rozrywki światu, ale jednocześnie oddaje ducha The Vanguard Award, wypowiadając się w istotnych kwestiach, które dotyczą jej fanów – od The Dream Act do ustawy o transseksualności w Teksasie” – mówi Sarah Kate Ellis. “Ona jest siłą w świecie muzyki, którą wykorzystała jako globalną platformę do dzielenia się przekazem o miłości i akceptacji, czymś, czego świat potrzebuje dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek”.

Spears podąża śladami Jennifer Lopez, Cher, Kerry Washington, Elizabeth Taylor, Whoopi Goldberg, Janet Jackson, Demi Lovato, Eric McCormack i Josh Hutcherson.