Zdrada – ponad 50% gejów w związkach zdradza

0

Mamy problem z zachowaniem wierności jak dowodzi badanie przeprowadzone przez FS Magazine. Większość homoseksualnych mężczyzn (52%), którzy pozostają w monogamicznych związkach twierdzi, że zdradziło swoich chłopaków lub partnerów, z czego 45% twierdzi, że ich partnerzy nigdy się o tym nie dowiedzieli. Zdrada coraz powszechniejsza?

Zdrada

W badaniu wzięło udział 1 000 respondentów.

JAK SIĘ DOWIEDZIAŁEŚ O ZDRADZIE?

Niektórzy z badanych mężczyzn wskazywali na podejrzane zachowania, inni słyszeli od znajomych. Niektórzy przyznawali się do ukradkowego przeglądania telefonu komórkowego / laptopa swojego partnera, a niektórzy po prostu przyłapali zdradzającego na gorącym uczynku.

“Widziałem mojego chłopaka, który całował innego faceta w toalecie gejowskiego baru” – przyznał Carl. “Następnie poszli razem do kabiny.” Z kolei Andy wspomina, że “Spał z wieloma osobami za moimi plecami i przechwalał się tym, których uważałem za wspólnych przyjaciół”.

APLIKACJE RANDKOWE

Aplikacje randkowe zapewniają nowe możliwości dla gejów i osób biseksualnych w zakresie interakcji i spotykania się, a wybór zależy wyłącznie od tego, co zaznaczysz w polu “status związku”.

“Mój chłopak potajemnie korzystał z aplikacji randkowych” – przyznał Cian, lat 32. “Kilka razy, gdy wychodziliśmy razem, był zaczepiany przez facetów. Próbował nie reagować na zaczepki, ale pewnego razu, kiedy mój chłopak poszedł do toalety, podszedł do mnie facet i spytał, skąd znam mojego chłopaka. Powiedział mi, że spotkali się podczas seksu grupowego tydzień wcześniej”.

uzależniony od aplikacji randkowych aplikacje randkowe“Mój partner odsunął się ode mnie, fizycznie i emocjonalnie” – opowiada Daniel, 38 lat. “Ale przez cały czas angażował się w emocjonalne relacje w sieci, dzieląc się zdjęciami, intymnymi myślami itd. Poczułem, że mu nie wystarczałem. Zaprzeczał temu wielokrotnie i prawie doprowadził mnie do szaleństwa”.

OTWARTY ZWIĄZEK

Mężczyźni pozostający w otwartych związkach prawdopodobnie ustalili na co się zgadzają, a na co nie np. zawsze używaj prezerwatyw do nieformalnego seksu lub nigdy nie sprowadzaj partnerów do domu. Zasady jednak mogą być łamane.

“Nasz związek był otwarty. Mój partner zaczął regularnie spotykać się z tą samą osobą, a ja nie wiedziałem, co się dzieje” – przyznaje Kevin, lat 56.

seks grupowy zdradaZDRADA – CO NIĄ JEST?

Definicja niewierności to po prostu działanie, w którym swojego partnera zdradzasz z inną osobą. Ale czy rzeczywiście tak łatwo to określić? Jeśli jesteś w monogamicznym związku i jeden z was potajemnie uprawia seks z kimś innym, to jest to niewierność. A co jeśli jest to cyberseks z nieznajomym? A jeśli jesteś w otwartym związku, jaka jest czerwona linia między otwartym, a niewiernym?

Za niewierność czytelnicy FS Magazine uznają:

  • Seks analny – 79%
  • Seks oralny – 76%
  • Masturbacja – 74%
  • Złamanie zasad otwartego związku – 68%
  • Całowanie – 66%
  • Emocjonalna intymność z inną osobą – 62%
  • Używanie aplikacji randkowych – 55%
  • Przesyłanie seksualnych zdjęć – 43%
  • Wysyłanie prywatnych wiadomości – 34%
  • Flirt – 18%
Źródło FS Magazine