Gejowska sauna – jak się zachować? – poradnik

2

Sauny gejowskie to, obok klubów i barów gejowskich, główne miejsca spotkań miłośników kontaktów męsko-męskich. Są rzadziej uczęszczane niż wspomniane kluby i bary, ale nadal odwiedza je sporo mężczyzn w celu nawiązywania znajomości, które można skonsumować na miejscu. Przede wszystkim należy wiedzieć, że gejowska sauna rządzi się swoimi zasadami. Dobrze je znać, aby pobyt w niej był udany, a nasze zachowanie nie psuło innym zabawy i dobrego nastroju.

Gejowska sauna – poradnik

Stosuj się do ogólnych zasad korzystania z sauny

Gejowska sauna to miejsce, w którym zazwyczaj goście nastawieni są na uciechy, a nie na prawdziwe saunowanie zgodnie z zalecanym rytmem (5-10 minut w saunie, zimny prysznic, odpoczynek), ale warto trzymać się przynajmniej podstawowych kwestii:

  • zamykaj za sobą drzwi do kabiny kiedy wchodzisz/wychodzisz
  • klapki zdejmuj i zostawiaj na podłodze kabiny lub na zewnątrz
  • podkładaj pod siebie ręcznik – nie siadaj i nie kładź się nago bezpośrednio na deskach. Jeśli siedzisz rozłóż ręcznik tak, aby mieć go pod stopami i pod pośladkami – to najczęściej popełniany błąd: saunowicze owijają się ręcznikami i trzymają gołe stopy na deskach, a nie powinni, bo wtedy pot spływa i wsiąka w drewno, więc dbaj aby spływał tylko na twój ręcznik
  • nie korzystaj z sauny jeśli masz akurat infekcję lub przeziębienie, jeśli masz schorzenia układu krążenia lub choroby skóry, mając choroby weneryczne lub pod wpływem alkoholu czy narkotyków

Noś klapki

Sauna, podobnie jak basen, jest miejscem, gdzie chodzenie boso to proszenie się o infekcję (grzybica, kurzajki) lub serwowanie jej innym. Kiedyś nie było tak popularne z powodu mniejszej świadomości odnośnie higieny, ale na szczęście teraz większość osób nosi już klapki, więc też o nich pamiętaj. W każdej saunie powinny być dostępne za niewielką opłatą.

Sprawdzaj harmonogram i stosuj się do niego

Bolączką wszelakich imprez tematycznych, które odbywają się w saunie, są goście, którzy przychodzą nieprzygotowani lub specjalnie ignorują program wieczoru. Jeśli akurat jest naked party i rozdawane są małe ręczniki, to nie chodź po lokalu zawinięty we własnym duży ręcznik albo w slipach czy jockstrapach. Psujesz w ten sposób zabawę i nastrój. Jeśli akurat odbywa się impreza z seansami aromaterapii, słuchaj komunikatów o godzinach seansów i nie wchodź do sauny w trakcie ich trwania. Jeśli jest wieczór bear & chaser, bądź miśkiem albo uganiającym się za miśkami. Żadne lokale nie prowadzą selekcji, a sauny nie ustalają dress-codów, więc sam sprawdzaj, co danego wieczoru jest mile widziane i potraktuj to jako okazję do dobrej zabawy, a nie szczegół, do którego nie musisz się stosować.

gejowska saunaKontroluj spożycie alkoholu

Nie jest to problem tylko gejowskich saun, ale ze względu na charakter miejsca jest szczególnie uciążliwy – wszędzie mokro, parno, wszyscy w samych ręcznikach. Goście, którzy mocno przesadzą z alkoholem i słaniają się na nogach są utrapieniem dla obsługi i psują zabawę wszystkim innym. Pilnuj się i nie pij więcej niż możesz, aby procenty nie uderzyły ci do głowy.

Szanuj odmowę, czyli “zasada dłoni”

Nic tak nie psuje zabawy w saunie czy innym lokalu jak goście, którzy nie rozumieją słowa “NIE”. W saunach rzadko słyszy się je na głos, bo generalnie panuje język spojrzeń, a za wyrocznię można uznać dłoń. Jeśli ktoś odsuwa od siebie twoją rękę (lub odsuwa się od ciebie) jest to wyraźny znak, że nie ma ochotę na zabawę z tobą, a przynajmniej nie teraz. Powinno to być proste do zrozumienia i nie traktuj tego jako “zgrywanie niedostępnego”.

Nie bądź natarczywy i nie uganiaj się za nikim

Nawiązuje to do poprzedniego punktu: jeśli ktoś raz dał ci znać, że nie jest tobą zainteresowany, nie znaczy to, że za 5 minut sytuacja się kompletnie odmieni. Być może później zmieni zdanie, ale na razie rozejrzyj się za kimś innym. Nie szukaj kontaktu na siłę, nie śledź nikogo krok w krok po całym lokalu. Nie osaczaj i nie bądź natrętny. Jeśli rozmowa się nie klei, nie zarzucaj pytaniami lub monologami. Jeśli na twoje spojrzenia ktoś reaguje odwracaniem głowy lub zakrywaniem się, nie wpatruj się jak w obraz.

Unikaj mylnych sygnałów

Wspomnianą zasadę dłoni warto przyswoić, a także aktywnie wykorzystywać. Jeśli widzisz lub czujesz, że ktoś zabiega o twoje względy, ale nie odwzajemniasz tego, nie bój się dać o tym znać: odsuń jego dłoń lub jego samego od siebie, aby wiedział, że nie masz ochoty na kontakt z nim. Oszczędzisz wtedy swój czas i jego czas. Nie zwlekaj z tym, bo brak reakcji może być (choć nie powinien) odebrany jako przyzwolenie – ktoś dotykając cię, jeśli nie spotka oporu, będzie kontynuować czekając na ewentualny twój sygnał. Podobnie ze spojrzeniami lub rozmową – odwróć głowę, jeśli nie interesuje cię ten, kto akurat cię obserwuje i nie podtrzymuj rozmowy tylko z grzeczności.

darkroomDawaj znać, że jesteś zainteresowany

Wspomniany język spojrzeń jest do tego dobrym narzędziem, obok “zasady dłoni”. Jeśli ktoś wpadł ci w oko daj o tym znać. Goście w gejowskich saunach przebywają bardzo długie trasy przechadzając się tam i z powrotem oczekując na nawiązanie kontaktu, więc oszczędź im (i sobie) długich spacerów i śmiało przechodź do działania. Możesz spróbować nawiązać rozmowę (może nie o pogodzie, ale np. o frekwencji w saunie), kontakt fizyczny lub wzrokowy. Pamiętaj przy tym o poprzednich punktach i szanowaniu odmowy!

Bądź świadom tego, gdzie jesteś

Gejowska sauna to specyficzne miejsce. W większości lokali można z powodzeniem uprawiać prawdziwe saunowanie, zgodnie z zasadami korzystania z sauny, z korzyścią dla zdrowia i podczas pobytu skupiać się tylko na tym, ale większość gości nie przychodzi tam w takim celu. Większość lokali ma wytyczone specjalne strefy, z kabinami lub dark-roomami do uprawiania seksu, ale często kontakty mają miejsce także w samych saunach, a zwłaszcza w saunie parowej. Na pewno spotkasz tam gości onanizujących się lub nawet uprawiających seks, w mniej lub bardziej śmiały sposób. W strefach relaksacyjnych z fotelami, kanapami czy leżankami często zamontowane są ekrany wyświetlające filmy porno – tam także możesz się na to natknąć.

Gejowska sauna jest miejscem gdzie z założenia można poddawać się takim fizycznym uciechom bez potrzeby krępowania się. Warto przygotować się na to i zamiast być speszonym (albo obrażonym) widząc gości w trakcie zabawy, trzeba korzystać z tego, że można się poprzyglądać, również zacząć się bawić lub przyłączyć się do reszty. Jeśli takie zwyczaje drażnią cię lub odrzucają, sauna gejowska nie jest miejscem dla ciebie.

Stosowanie się do powyższych zaleceń na pewno pomoże ci spędzić miło czas. Niestety sprawi też, że szybko zauważysz tych, którzy je znają i tych, którzy się do nich nie stosują.

Udanego saunowania!

A jeśli chcecie przeczytać o wieczorze w warszawskiej saunie Heaven to sprawdźcie cocktajlową relację.

autor artykułu: J.M.