Trójkąt w gejowskim związku – tak czy nie?

0

Wiele par decyduje się na trójkąt, aby urozmaicić swoje życie seksualne. Jak zapewne przypuszczacie może to być początek nowego etapu, ale może też doprowadzić do zakończenia całego związku. Kluczowe więc jest zadanie sobie pytania: czy warto wpuścić do łóżka dodatkową osobę?

Trójkąt  – tak czy nie?

ROZMAWIAJ / ZAPROPONUJ

Rozpoczęcie rozmowy na temat zaproszenia do waszego łóżka kolejnej osoby nigdy nie jest proste. Niemniej jeśli jesteście razem, to warto rozmawiać o swoich fantazjach po to, by wasze życie seksualne było udane i nikogo nie frustrowało. Może się okazać, że również twój partner chciałby spróbować seksu w trójkącie. Wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję, czy chcecie tego spróbować czy nie. Ponadto rozmawiając o tym, dajesz mu do zrozumienia, że myślisz o tym / jest to twoja fantazja.

ODMOWA

Cóż, eksperymentowanie z trójkątami oznacza eksperymentowanie z emocjami i niepewnością, która może wpłynąć na wasz związek. A co w sytuacji, kiedy twój partner odmówi i nie będzie chciał spróbować? “To zależy od tego, jak ważny jest dla ciebie seks w trójkącie w porównaniu z tym, jak ważny jest dla ciebie twój chłopak” – mówi specjalista ds. promocji zdrowia Barrie Dwyer. “Zastanów się, dlaczego chcesz to zrobić? Ważne jest, aby poznać prawdziwe powody, dla których ty chcesz, a on tego nie chce zrobić. Następnie zdecydujcie, czy możecie znaleźć kompromis, czy też nie jest to warte ryzyka rozpadu waszego związku”.

ZASADY

Każda para, której udaje się funkcjonować z uwzględnieniem seksu w trójkącie, wcześniej określa zasady. Jak będziecie poznawać facetów? Niektóre pary decydują, że to tylko coś, co chcą robić na wakacjach, więc nie miesza się z ich codziennym życiem. Czy można ponownie spotkać się z tym samym facetem? Co jeśli się okaże, że jednemu z was trójkąt nie odpowiada? Role podczas seksu w trójkącie? U każdej pary to wygląda inaczej. Czasem też może się zdarzyć, że ktoś złamie którąś z ustalonych zasad. Bądźcie przygotowani na taką ewentualność.

Dobór partnera do trójkąta też nie jest łatwy.

“Staramy się znaleźć takie osoby, dla których obaj jesteśmy atrakcyjni i którzy są atrakcyjni dla nas” – mówi Michael. “Trudno byłoby, gdyby pociąg seksualny działał tylko w jedną stronę. Zawsze szukamy kogoś, kto będzie się dobrze z nami bawić i kto wie, że to tylko ekscytujący seks rekreacyjny, nic więcej”.

seks grupowy trójkątCOŚ NIE TAK

Trójkąty mogą być ekscytujące, ale mogą również być niewygodną, ​​zagrażającą relacjom katastrofą. Jak Michael przyznaje, że: “Najgorsze dla mnie było, gdy mój chłopak został wyruchany, po tym jak wcześniej ustaliliśmy, że tego nie zrobi. Byłem bardzo zdenerwowany. Czułem się zdradzony i przez jakiś czas nie byłem pewien, czy nasz związek przetrwa. Przeszliśmy przez to w końcu, ale minął ponad rok, zanim spróbowaliśmy ponownie. Teraz czuję się bezpieczniej w związku, więc mogę się zrelaksować i cieszyć się sobą w takiej sytuacji”. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze kończy się tak różowo.

NIE DLA MNIE

Trójkąty nie są dla wszystkich. W przypadku Michaela, trójkąty przyniosły dodatkowy aspekt w jego związku seksualnym: “Otwarcie naszego związku na okazjonalny seks w trójkącie sprawiło, że poczułem się bardziej atrakcyjny i wiem, że jestem z moim chłopakiem, ponieważ chcę z nim być, a nie dlatego, że nie mam innej opcji”.

Rozmawiajcie ze sobą. “Najpierw porozmawiaj o tym i dowiedz się, z czego każdy jest, a z czego nie jest zadowolony” – mówi Michael. “I trzymaj się wszelkich zasad, na które się umówiliście. Trójkąty mogą sprawiać wiele radości, ale jeśli stanowią zagrożenie dla twojego związku, to nie warto w nich uczestniczyć”.

BADAJCIE SIĘ

Jeśli jesteś w otwartym związku i sypiasz z innymi facetami, jeśli razem z partnerem zapraszacie kolejną osobę do swojego łóżka, ważne jest, aby używać prezerwatyw z każdym nowym partnerem. Ważne jest również regularne przeprowadzanie badań.

Źródło GMFA