Eurowizja 2018 – geje kochają Irlandię

0

We wtorek odbył się pierwszy półfinał tegorocznego konkursu Eurowizja 2018. Od dawna wiadomo, że tym wydarzeniem emocjonuje się znaczna część społeczności LGBTQ. Podobnie jest tym razem. We wtorkowy wieczór jeden z występów szczególnie przykuł uwagę widowni. Chodzi o reprezentanta Irlandii.

Eurowizja 2018

Reprezentant Irlandii Ryan O’Shaughnessy zaprezentował utwór “Together”, poruszającą balladę o nieudanym związku. Przez większość występu na pierwszym planie widoczni byli tancerze Kevin O’Dwyer i Alan McGrath, którzy tańcem opowiedzieli historię miłosną pary tej samej płci.

Romantyczny taniec został dobrze przyjęty przez fanów, a także widzów, ponieważ zapewnili oni Irlandii miejsce w finale.

O’Shaughnessy przyznał, że:

Moim jedynym zamiarem było pomóc ludziom zrozumieć, że miłość jest po prostu miłością i nie ma różnicy – czy to między mężczyzną a kobietą, kobietą i kobietą, czy mężczyzną i mężczyzną. To bardzo ważne, ponieważ nie wszyscy są tak liberalni, jak ludzie w tej sali [konferencji prasowej Eurowizji] i ludzie, których poznałem w zeszłym tygodniu. To ważna sprawa i jestem bardzo dumny z mojego kraju, że dokonałem tej zmiany kilka tygodni temu. Wiem, że wielu Irlandczyków wróciło do domu, aby głosować za referendum w sprawie małżeństw osób tej samej płci, a my wracamy do tego tematu z nową energią.

Źródło PinkNews