Alexander Abramov wydał album ze swoimi zdjęciami

zdjęcia: Dmitry Bocharov oraz prywatne archiwum Alexandra Abramova
0

Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami Instagrama, to jest mało prawdopodobne, abyście go nie znali. Alexander Abramov to fotograf, którego profil śledzi niemal 300 tysięcy użytkowników. Niemal na wszystkich swoich zdjęciach pozuje bez koszulki i muszę przyznać, że wcale mi to nie przeszkadza.

Alexander Abramov wydał album ze swoimi zdjęciami

Alexander z pomocą Dmitry Bocharova planuje wydać pięcioczęściową serię albumów zatytułowanych “Uncovered”. Dwie pierwsze cześć już można zamawiać. Na zdjęciach po raz pierwszy pojawi się też nago.

Alexander AbramovAlexander AbramovAlexander AbramovW notce prasowej możemy przeczytać, że pięcioczęściowa seria książek opowiada historię Alexandra Abramova. Rosyjski artysta i producent przedstawia różne postaci w unikalnych światach pełnych akcji i emocji. Poprzez zdjęcia i notatki z osobistego pamiętnika Alexander wyjaśnia światu, kim naprawdę jest.

Zacząłem prowadzić dziennik 18 lat temu. Mój pamiętnik dotyczy świadomości mojego homoseksualizmu, moich doświadczeń i eksploracji świata: pierwszych uczuć, pierwszej miłości, pierwszego seksualnego spotkania… Chodzi również o ludzką niedoskonałość i walkę, narkotyki i lęki, blizny i przeszłe kłopoty. Ogólnie mówiąc, mówi o stawaniu się takim człowiekiem, jakim chciałem być: człowiekiem, który jest w stanie zainspirować innych do dokonywania zmian na lepsze.

Zwrócić uwagę należy również na fakt, że Alexander Abramov urodził się w Kazachstanie, a dorastał w Rosji i z doświadczenia wie, jaka jest sytuacja z prawami gejów w tych krajach. Z tego też powodu 10% wpływów ze sprzedaży albumów przekaże rosyjskiej organizacji LGBT. Zamówienia na albumy możecie składać tutaj.

Alexander AbramovAlexander AbramovUncovered

Pomysł na “Uncovered” zrodził się trzy lata temu, kiedy Abramov przeniósł się do Nowego Jorku z Moskwy. Miał trzy motywacje. Pierwszą była miłość i pasja do fotografii, drugą było pragnienie dzielenia się historiami z jego życia, z którymi szczególnie społeczność LGBTQ może się utożsamiać i znaleźć w nich coś interesującego i inspirującego. Po trzecie chciał stworzyć coś, co uwielbiał robić przez całe swoje życie.

maintheme from Theo on Vimeo.

Alexander Abramov przyznał, że pokazywanie swojego ciała w tych albumach nie było dla niego łatwe. “Dorastając byłem bardzo chorym dzieckiem. Miałem problemy z moimi płucami, a w wieku 13 lat przeszedłem poważną operację jelit, przez którą tkwiłem w szpitalu cztery miesiące. Byłem wysoki – 188 cm, ale bardzo chudy, prawdopodobnie około 59 kg”.

Alexander AbramovAlexander AbramovDopiero gdy skończył 20 lat, zaczął myśleć o pójściu na siłownię. Ponad 10 lat zajęło mu osiągnięcie obecnej wagi 105 kg. Teraz czuje się pewnie swoim ciałem. Mimo to pozowanie do nagich zdjęć było czymś, czego nigdy wcześniej nie robił. Alexander był ostrożny, jeśli chodzi o pokazywanie swojej nagości.

Ponieważ znam Dima od wielu lat i zrobiliśmy razem wiele projektów fotograficznych, nie było mi trudno zdjąć ubranie. Trudno było być naturalnie seksownym, wyglądać na zrelaksowanego i nie pozować na siłę. Oczywiście, trudno jest zaskakiwać ludzi w epoce powszechnego ekshibicjonizmu, ale te nagie zdjęcia, które zrobiliśmy, zdecydowanie zasługują na uwagę. Mam nadzieję, że te piękne obrazy będą rezonować i inspirować ludzi do bycia najlepszymi wersjami siebie, wewnątrz i na zewnątrz, a także inspirować ich do podróży do wspaniałych miejsc i życia poza ich strefami komfortu.

Alexander AbramovAlexander AbramovAlexander Abramov rozpoczął karierę w branży mediowej jako asystent w agencji specjalizującej się w wydarzeniach korporacyjnych w rodzinnym mieście Karaganda, które znajduje się w centralnym Kazachstanie. Po przeprowadzce do Moskwy dostał pracę w drukowanym magazynie jako producent zdjęć. Będąc tam, parał się modą, tworząc kilka kolekcji, które pojawiły się na wybiegach Rosyjskiego Tygodnia Mody. Jednak Rosja przeżyła kryzys finansowy, a Abramov został zmuszony do rezygnacji z mody i rozpoczął karierę w PR, ponownie jako producent zdjęć. Doprowadziło go to do telewizji, gdzie stał się producentem wykonawczym reality show na jednym z największych kanałów telewizyjnych w Rosji. Pozostał w telewizji przez pięć lat, aż zdecydował się przenieść do USA.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.