Obsada “Queer as folk” ponownie w komplecie

0

Serial “Queer as folk” od momentu zakończenia jego produkcji uznawany jest za kultowy. Po trzynastu latach serialowi aktorzy spotkali się ponownie podczas sesji zdjęciowej dla magazynu “Entertainment Weekly”. Zobaczcie jak teraz wyglądają!

Queer as folk ponownie razem

Obsada oraz producenci serialu po 13 latach od zakończenia serialu wraz z magazynem “EW” zastanawiali się nad tym, dlaczego ten serial stał się kultowy.

Queer as folkQueer as folkQueer as folkProducent Ron Cowen wspomina, że: “Uznaliśmy, że jest to okazja do zajęcia się wieloma problemami, które nigdy wcześniej nie były pokazywane w amerykańskiej telewizji. To było dla nas bardzo ważne, ponieważ my, homoseksualiści, bardzo często nie widzieliśmy w telewizji naszego prawdziwego odbicia. Wtedy nie mogłeś się pobrać. W armii panowała zasada “Nie pytaj, nie mów”. W 14 stanach nadal istniały przepisy dotyczące sodomii. To była bardzo nieprzyjazna atmosfera”.

Queer as folkQueer as folkQueer as folkQueer as folk“Odbyliśmy spotkania, podczas których powiedziano nam, że będziemy dostawać listy z groźbami i że musimy się na to przygotować” – wspomina Michelle Clunie, która grała rolę Melanie.

Okazało się jednak, że większość głosów, które otrzymali, pochodziła od osób LGBTQ.

“Myśleliśmy, że głównie spotkamy się z reakcją osób religijnych i prawicowych, ale nie usłyszeliśmy od nich ani słowa” – wspomina Cowen. “Serial spotkał się z krytyką ze strony gejów i organizacji gejowskich, ale nigdy nie powiedziano nam, że nie pokazujemy prawdy. Często wówczas mówiliśmy: “Jeśli nie podoba ci się odbicie, które widzisz w lustrze, nie obwiniaj lustra”.

Queer as folkQueer as folkQueer as folkOkazuje się również, że serial nadal ma ogromny wpływ na ludzi. “Organizowane są konwencje fanów i podobne spotkania na całym świecie” – mówi Scott Lowell, który grał Teda – “i jest to całkiem wyjątkowa sprawa dla serialu opowiadającego o relacjach”.

“Ubrania i fryzury się zmieniły, ale emocjonalne historie są wieczne” – dodał Peter Paige, który grał Emmetta. “Często mówię, że ludzie przyglądali się dziwakom, ale zostali z nami, bo staliśmy się ich kumplami”.

Queer as folkQueer as folkQueer as folk

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.