Shawn Mendes w magazynie “Wonderland”

zdjęcia: Paul Scala
1

Kanadyjski piosenkarz Shawn Mendes, który w 2015 r. odniósł sukces singlem “Stitches”, a w bieżacym wydał album zatytułowany po prostu swoim imieniem i nazwiskiem, pojawił się na okładce magazynu “Wonderland”. W wywiadzie opowiedział nie tylko o nowej płycie, ale również o swoich lękach oraz byciu aktualnie złotym chłopcem muzyki pop.

Shawn Mendes na okładce “Wonderland”

Mendes opowiadając o nowym albumie podkreślił fakt, że wiele osób może być zaskoczonych warstwą muzyczną płyty.

Myślę, że ludzie będą mile zaskoczeni faktem, że mogę robić inne gatunki muzyczne, takie których jeszcze nie słyszeli w moim wykonaniu. Ja sam nie słucham tylko jednego gatunku. Słucham rapu, popu, rocka i country, a jeśli tego typu muzyki słucham, to właśnie taką też zamierzam tworzyć. Wspólny mianownik to to, że to moja opowieść i mój głos, a moja zasada brzmi: jeśli jest to dobra piosenka, to jest to dobra piosenka. Nagrajmy to.

Shawn Mendes

Okazuje się też również, że artysta mierzył się z obawami odnośnie nowej płyty. To wynik tego, że zaczął muzyczną karierę bardzo wcześnie. Do tej pory śpiewał o miłości, a przecież to nie jedyne uczucie, którym można się dzielić ze słuchaczami.

To było absolutnie przerażające, myślałem o tym, co się stanie, gdy ludzie powiedzą “Dlaczego on robi smutne piosenki? Lubimy jego piosenki o miłości”. Byłem przerażony, a potem zdałem sobie sprawę, że nie o to chodzi. Następnego dnia, po tym jak album się ukazał, zaczęłam otrzymywać wiadomości od fanów, przyjaciół i rodziny o tym, jak ważne było to dla nich. Wiesz, nie mógłbym być szczęśliwszy.

Shawn MendesShawn podkreśla również wartość otaczających go osób: “Myślę, że miałem szczęście mieć właściwych ludzi wokół mnie… Jestem zwyczajną osobą. Wsparcie jest dostępne wtedy, gdy jest potrzebne, ale nie wtedy, gdy nie jest potrzebne. Myślę, że to naprawdę ważne, aby twardo stąpać po ziemi”.

Kulisy sesji do magazynu “Wonderland możecie zobaczyć poniżej.

Shawn Mendes

Źródło Wonderland