Różnica wzrostu – czy przeszkadza w seksie?

0

Lubicie wysokich mężczyzn? Czy wręcz przeciwnie, wolicie niższych od was? I czy w kontekście łóżka i seksu w ogóle trzeba sobie tym zawracać głowę? Może różnica wzrostu nie ma znaczenia. Nawet jeśli nie ma znaczenia, to są pozycje, które ułatwią wam ją zniwelować.

Różnica wzrostu – czy przeszkadza w seksie?

Wzrost nie powinien stanowić przeszkody między partnerami, którzy zdecydowali się pójść do łóżka. Niemniej są pewne pozycje, które mogą ułatwić nieco spędzenie intymnych chwil we dwóch.

różnica wzrostuNIE JESTEŚ AKROBATĄ

Rozmowy na temat seksu ze znajomymi mają tendencję do przeobrażania się w coś w rodzaju poradnika, który jasno wskazuje czego należy unikać. Wiadomo, że tzw. doggy style i wszelkie jego odmiany, czy też pozycja 6 na 9 mogą być eksperymentalne, gdy weźmiemy pod uwagę różnicę wzrostu między wami.

Jeśli jesteś niski, najlepiej trzymać się bardziej tradycyjnych pozycji, takich jak misjonarz czy łyżeczka. “Te klasyczne pozycje pozwalają mężczyźnie na przejęcie kontroli podczas uprawiania miłości” – twierdzi Henry Jones, trener seksualny z Los Angeles. “Mogą również pomóc w zwiększeniu penetracji, umożliwić stymulację analną oraz ułatwić zamianę i zmianę pozycji w przypadku, gdy którykolwiek z was się zmęczy lub chce zmienić role”.

DŹWIGAJ CIĘŻARY

Jeśli należnych do tych, którzy nie przepadają za konwencjonalnymi pozycjami w seksie możesz spróbować czegoś bardziej wymagającego. “Jeśli jesteś wystarczająco silny, możesz wypróbować bardziej interesujące pozycje, takie jak podniesienie mężczyzny i trzymanie go w powietrzu przez chwilę” – wyjaśnia Jones. Możesz też dla ułatwienia oprzeć go plecami o ścianę. Przy czym uważaj, żeby nie zrobić sobie ani jemu krzywdy. Zatem marsz na siłownię i hantle w dłonie.

siłownia fitUSIĄDŹ

Kiedy siedzimy, wszyscy jesteśmy podobnego wzrostu. Jeśli martwisz się uprawianiem seksu w pionie, spróbuj usiąść. Pluszowa kanapa może być świetnym miejscem do zabawy. Wytrzymałe krzesło to również pole do waszych wspólnych popisów.

“Siedzenie pozwala obu stronom czuć się komfortowo” – wyjaśnia Jones. “Poczucie komfortu jest ważne dla zapewnienia poczucia, że żaden z mężczyzn nie ma większej kontroli w czasie seksu”. I możecie się skoncentrować na tym, by stosunek trwał jak najdłużej.

POŁÓŻ SIĘ

Jeśli próby wyrównania różnicy wzrostu nie idą zgodnie z planem, zawsze możesz się po prostu położyć na plecach. Jeśli jesteś aktywny, połóż się i pozwól mu się cię dosiąść. Z drugiej strony, jeśli jesteś pasywny, każ mu się położyć i usiądź na nim.