10 oznak, że Twój związek się kończy

0

Dziś niezbyt letni temat, bo zazwyczaj to właśnie tą porą roku kwitną romanse, a “love is all around”, bo sprzyja temu słoneczna pogoda i nastrój. Tym razem piszę o tym, że czasami nasz związek się kończy, a sygnały świadczące o wypaleniu się miłości da się zauważyć wcześniej.

10 oznak, że Twój związek się kończy

Nie macie dla siebie czasu

Takie czasy, że żyjemy bardzo intensywnie. Czasami rzeczywistość może być tak wyczerpująca, że wielu z nas zapomina nawet wykonywać podstawowe, codzienne zadania. Z drugiej jednak strony, aktywne życie może być doskonałą wymówką, gdy po prostu nie chcesz kogoś widzieć. Pomyśl o tym jak było na początku. Też byłeś zajęty, ale zawsze potrafiłeś znaleźć dla niego czas. Zatem czy jesteś naprawdę zajęty, czy unikasz z nim kontaktu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy?

Chemia między wami zniknęła

Kiedy się zakochujesz, nie widzisz nikogo poza tą osobą i chcesz uprawiać seks tylko z nią. Wszyscy inni stają się niewidzialni. Jeśli ty, twoja druga połowa lub oboje odpuszczacie i coraz częściej nie macie ochoty na seks, to znak, że wasz związek obumiera. O tym dlaczego czasem brak ochoty na seks mogliście już przeczytać na Cocktajl.pl.

seks grupowyUmawia się z przyjaciółmi, o których nie słyszałeś

Oczywiście, o ile nie jesteście w otwartym związku, to jednak dziwne jest to, że nie znasz jego znajomych lub przyjaciół. Jeśli więc odkryjesz, że twój chłopak spotyka się z ludźmi, o których nigdy wcześniej nie mówił, to są dwa scenariusze: albo cię oszukuje albo zaczął nawiązywać ponownie kontakt z ludźmi z przeszłości, ponieważ przygotowuje sobie grunt do zerwania. Innymi słowy, albo pojawiła się w jego życiu nowa osoba albo tworzy krąg osób, z którymi będzie spędzał czas po rozstaniu.

Lepiej czujesz się w towarzystwie przyjaciół

Kiedy zaczynacie randkować, zwykle wszystko dzieje się między wami. Spacery, obiady, imprezy, drinki… Powoli coraz więcej osób wchodzi do waszej bezpiecznej strefy (co jest wspaniałe, ponieważ teraz masz zarówno swoich przyjaciół, jak i swojego chłopaka). Jeśli jednak czujesz się lepiej, gdy jesteś tylko z przyjaciółmi w porównaniu do tego, kiedy jesteście sami, pojawia się problem. Coś zdecydowanie się zmieniło.

Zmieniły się nawyki

Czy zawsze spędzaliście razem soboty? Czy każdego dnia jedliście razem obiad, ciesząc się wspólnym towarzystwem? Czy co wieczór przed pójściem spać pisaliście do siebie “dobranoc”? Te wszystkie nawyki są słodkie, ale mogą się zmienić, a nawet zniknąć. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że uczucie również się ulatnia.

Nie jesteś zazdrosny

Czy jesteś o niego zazdrosny? Czy wkurzasz się, gdy ktoś próbuje przykuć jego uwagę np. w klubie? Jeśli twoja odpowiedź brzmi “nie”, to znaczy, że ci nie zależy, a jedynie przyzwyczaiłeś się do bycia z nim.

Jesteś znudzony

Twój związek się kończy, gdy wspólnie spędzany czas nie cieszy jak dawniej i myślisz o czymś innym podczas wspólnych chwil. Wolisz spędzać czas samotnie? Czas się rozstać.

Czy jesteś uzależniony od Grindra? sextingTwoje social mediowe życie jest ważniejsze od związku

Budzisz się o 7 rano. Idziesz do pracy, po pracy spotkanie z przyjaciółmi, zakupy i nawet nie pomyślałeś o nim. Opublikowaliście piosenki, zdjęcia, historie na Instagramie, wasze życie toczy się w mediach społecznościowych, a ze sobą nie rozmawiacie. Nic nie trzeba dodawać, przestało wam na związku zależeć.

Telefon staje się nieodłączną częścią twojego życia

Spędzacie razem wieczór, siedzicie na kanapie i oglądacie serial na Netflixie, ale cały czas w dłoni trzymacie telefony i między wami nie ma ani jednej iskry. Przytulanie też już nie jest częścią waszych wieczorów. A co więcej, on lub ty ukrywacie co robicie na telefonach. To oznaka, że z kimś flirtujecie, rozmawiacie i nie chcecie by druga strona się dowiedziała.

Zaniedbaliście siebie

To normalne, że w związku z czasem nie iskrzy tak jak na początku. Kiedy przebywamy z tą samą osobą zbyt długo to normalne, że czasem pragniemy samotności. Tylko od was zależy, co z tym zrobicie. Ale kiedy przestajecie o siebie dbać, starać się wyglądać dobrze, seksownie dla drugiej strony, to znak, że wasza relacja to bardziej przyzwyczajenie niż miłość.

Na koniec przeczytajcie jeszcze, czego nie robią pary będące w szczęśliwym związku.