Australia rozważa ostrzejsze ograniczenia dla poppersów

0

Rząd Australii rozważa wprowadzenie ostrzejszych przepisów dotyczących ograniczeń w sprzedaży poppersów. Dodać należy, że są one sprzedawane nielegalnie w Australii. Wyjątek stanowi zalecenie lekarza.

Australia – ostrzejsze ograniczenia dla poppersów

Według serwisu QNews powód zaostrzenia przepisów wynika z faktu, że ludzie używają ich niepoprawnie. Zamiast wdychać opary, notuje się coraz więcej przypadków uszkodzenia np. siatkówki oka.

Poppers to substancja zawierająca różne rodzaje azotynu alkilu. W społeczności gejowskiej są często używane jako środki zwiotczające mięśnie lub wzmacniacze wydajności / doświadczania podczas seksu.

Australijska instytucja rządowa jaką jest TGA (Australia’s Therapeutic Goods Administration) wyjaśnia:

Coraz częściej pojawiają się doniesienia o niewłaściwym używaniu i nadużywaniu “poppersów” zawierających lotne azotyny alkilowe w celach rekreacyjnych wraz z narkotykami na scenie clubbingowej w Australii i na całym świecie. Okuliści w Australii zgłaszają wzrost liczby przypadków makulopatii (uszkodzenia siatkówki) spowodowanych rekreacyjnym stosowaniem substancji zawierających azotyny alkilowe. Takie dane zostały również zanotowane na arenie międzynarodowej.

Wygląda więc na to, że istnieją pewne uzasadnione obawy dotyczące zdrowia obywateli Australii, jeśli chodzi o ten produkt.

poppers poppersówGejowski aktywista Steven Spencer z Sydney mówi, że TGA mogłoby zrobić więcej: regulować produkcję i edukację obywateli w zakresie wykorzystania poppersów.

Zakazywanie substancji, spychanie ich sprzedarzy do podziemia i tworzenie klasy “złych ludzi” z niewinnych użytkowników poppersów jest szkodliwe. Regulacja i edukacja zmniejszają szkody.

Czy wiesz, że chemikalia w poppersach, które mogą pozostawić trochę poparzenia na nosie po długiej nocy lub obawy lekarzy dotyczące wad wzroku nie istniały, dopóki producenci amyli nie musieli obchodzić zakazów na składniki pierwotnej mieszanki poppersów?

Oryginalne mieszanki i obecne wysokiej jakości poppersy od renomowanych producentów generalnie nie powodują tych skutków ubocznych.