Transseksualiści na nowojorskim pokazie mody

0

Pracujący na co dzień w Los Angeles projektant Marco Marco swoją najnowszą kolekcję zaprezentował w ramach New York Fashion Week. Był to przełomowy moment. W pokazie wzięli udział transseksualiści – 34 transpłciowych modelek i modeli.

Transseksualiści na New York Fashion Week

Jak przyznał projektant: “Chciałem stworzyć przestrzeń do celebrowania ciał transseksualnych osób. To była okazja, aby podkreślić ich obecność i wzmocnić przekaz tego, że transseksualiści są piękni”.

Marco MarcoMarco MarcoWśród modeli pojawiła się gwiazda YouTube’a Gigi Gorgeous oraz aktorka Trace Lysette, najbardziej znana z serialu platformy Amazon – “Transparent”.

Marco MarcoOpublikowano również zdjęcia zza kulis prezentujące modeli, które podkreślają fakt, że męskość, odwaga, seksapil i siła nie są cechami, które kojarzymy przede wszystkim z mężczyznami cisseksualnymi (cisgender, cispłciowość, cisseksualizm – osoby, u których występuje zgodność pomiędzy płcią przypisaną w chwili narodzin, ich ciałem i ich osobistą tożsamością).

Marco MarcoMarco MarcoMarco MarcoModele, którzy wzięli udział w pokazie to m.in. Laith Ashley, Aydian Dowling i Jamie Wilson.

Marco MarcoMarco MarcoPokaz mody Marco Marco możecie zobaczyć poniżej.

Źródło Cosmopolitan