Broda – czy sprawia, że jesteś bardziej atrakcyjny?

0

Doskonale wiecie, że listopad to miesiąc, w którym w social mediach uaktywniają się panowie w związku z ruchem Movember. Większość mężczyzn w tym okresie zapuszcza zarost, wąsy wpisując się w tą społeczną akcję odnośnie podniesienie świadomości na temat problemów zdrowotnych facetów. Dla części to dobry argument również, aby sprawdzić czy broda zwiększy ich atrakcyjność.

Broda

Okazuje się, że hodowanie brody może pomóc mężczyznom w randkowaniu, ponieważ, jak wynika z nowego badania, brody zwiększają atrakcyjność.

Wyniki badania, którego tytuł brzmi: „Paradoks męskości: męskość twarzy i posiadanie brody wpływają na kobiecą ocenę atrakcyjności twarzy u mężczyzn”, zostały ostatnio opublikowane w Journal of Evolutionary Biology. Okazało się, że mężczyźni z brodami są uważani za bardziej atrakcyjnych niż mężczyźni, którzy są gładko ogoleni.

brodaNależy zastrzec, że wyniki te pochodzą z badania, które dotyczyło głównie kobiet i ich oceny atrakcyjności mężczyzn. Podczas gdy niektórzy homoseksualiści / biseksualiści byli początkowo poproszeni o udział w badaniu, to jednak naukowcy postanowili uwzględnić tylko odpowiedzi kobiet. Nie wiemy z jakiego powodu.

Naukowcy poprosili 8 520 kobiet o ocenę atrakcyjności mężczyzn w kontekście długoterminowego partnera. Na zdjęciach pokazano różne formy zarostu na twarzy tej samej osoby. Zakresy obejmowały: ogolony na gładko, lekki zarost, zarost kilkudniowy oraz pełną brodę.

broda zarostRezultaty pokazały, że lekkie brody i zarosty najbardziej przyciągają uwagę.

„Stwierdziliśmy, że lekkie i kilkudniowe zarosty są bardziej atrakcyjne niż pełne brody i gładko wygolone twarze (…). Wcześniejsze badania wykazały, że ocena męskości rośnie liniowo wraz z zarostem, a ocena atrakcyjności przez kobiety osiąga najwyższy poziom przy lekkim lub kilkudniowym zaroście”.

Naukowcy wskazali również, że wyniki nieco się różnią, jeśli dana osoba szuka partnera krótkoterminowego.

Jeśli należycie do facetów, którzy noszą zarost lub brodę to przypominam też nasz artykuł o tym, jak należy o niego dbać.

Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.