Piłkarz Collin Martin na okładce magazynu Gay Times

1

Piłkarz Collin Martin publicznego coming outu dokonał minionego lata. Teraz trafił na okładkę magazynu “Gay Times”, w którym opowiedział również o swoich obawach dotyczących wyjścia z szafy czy sportowcach gejach. Wywiad uzupełniają bardzo udane zdjęcia.

Collin Martin w magazynie Gay Times

24-letni piłkarz, który obecnie gra w zespole Minnesota United, opowiadając o piłce nożnej, zwraca uwagę na wielokulturowość tej dyscypliny sportu.

Jedną z najfajniejszych rzeczy w piłce nożnej jest to, że jest to sport wielokulturowy, więc zetkniesz się z ludźmi, którzy wyznają różne religie, mają różne pochodzenie, zupełnie inne doświadczenia edukacyjne. W każdej szatni, w której się znajdowałem, byli zapewne goście, którzy mogli być daleko w tyle pod względem akceptacji niż inni, ale w większej części, myślę, że nawet w przypadku pewnych nieporozumień, zawsze okazywali mi szacunek.

Collin MartinCollin MartinCollin MartinWspominając swoje obawy dotyczące wyjścia z szafy przywołuje swoje doświadczenia z piłkarskiej szatni.

Zajęło mi trochę czasu, aby poczuć się komfortowo z pomysłem coming outu, mimo że moi koledzy z drużyny zawsze byli bardzo pomocni. Czuję, że doświadczałem niezwykłych przyjaźni, ale zajęło mi trochę czasu, aby zaufać im i powiedzieć, że ​​jestem gejem, i mieć odwagę nie tylko być otwarty z nimi, ale otworzyć się na resztę ligi. Pamiętam, kiedy Michael Sam wyszedł z szafy, po treningu oglądaliśmy ESPN w telewizji i wielu facetów mówiło: “Dlaczego musi to być w telewizji? Co on zrobił? Nie musimy tego widzieć”. Tego rodzaju rzeczy mnie denerwowały i odbierały odwagę, ponieważ wydawało mi się, że ludzie nie chcą tego słyszeć. Wiedziałem, że te komentarze nie były zbyt przemyślane i nie do końca odpowiadały temu momentowi. Zatem zajęło mi to trochę czasu, ale moi koledzy z drużyny byli naprawdę szczerzy i całkowicie wspierający. Dałem mojej drużynie z Minnesoty szansę otwarcia się na mnie i przyjęcia mnie, a ja nie doświadczyłem żadnych negatywnych doświadczeń, więc byłem w stanie wyjść z szafy publicznie.

Collin MartinCollin MartinCollin Martin wyraził też swoje poparcie dla akcji wspierających sportowców LGBTQ.

Myślę, że wydarzenia Pride to wielkie wsparcie. Wiem, że gdyby moi przyjaciele przybyli na mecz w Minnesocie, to inicjatywa “Do not Cross The Line” i udział w niej największych gwiazd z każdego zespołu mówiących o tym, że homofobii nie należy akceptować, a rasizm nie jest akceptowany i wyświetlanie tych filmów przed grą wiele robią dla zwykłych fanów sportu. Coś w stylu: “Wow, naprawdę mówią o tych rzeczach i robią to”. Myślę, że te dwie rzeczy są niesamowite. Nie wiem, czy taka inicjatywa może mieć miejsce w innych ligach – nie jestem do końca pewny. Nie grałem w Europie od dwóch – trzech lat. W zeszłym tygodniu miała miejsce tęczowa kampania w Premier League i widziałem, że profil Arsenalu na Twitterze ma tęczową flagę i pokazywali wsparcie.

Źródło Boy Culture
Spodobają ci się również
1 komentarz
  1. Norbert skomentował

    Słodziaczek a jak sexownie owłosiony brzuszek…

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.