Rozstanie – jak sobie poradzić w erze social mediów?

0

Jeśli z jakiego powodu twój związek nieuchronnie zmierza w kierunku rozstania, a możesz to sprawdzić czytając cocktajlowy artykuł o 10 oznakach, lub właśnie się zakończył, to warto pomyśleć jak sobie z tym poradzić w erze social mediów. Rozstanie nigdy nie jest łatwe, a wspólne zdjęcia, relacje na Facebooku i Instagramie, wspólni znajomi w portalach społecznościowych to coś, co jeszcze długo będzie ci przypominać o utraconej miłości. 

Rozstanie – co dalej?

Jeremy Helligar  na łamach portalu Queerty opisał 10 sytuacji związanych z rozstaniem w czasach social mediów, które warto rozważyć zanim podejmie się jakieś działanie.

1. Jeśli musisz, usuń go z mediów społecznościowych, ale nie kasuj waszych lub jego zdjęć.

Nadejdzie ten moment, kiedy oglądanie wspólnych zdjęć nie będzie już sprawiało ci przykrości. Możesz go wyrzucić ze swojego życia, ale nie wymażesz ani waszej historii ani tego co was łączyło.

2. Przed usunięciem wiadomości e-mail i historii wiadomości tekstowych odsuń się od komputera, tabletu lub telefonu.

Weź głęboki oddech i zarchiwizuj je. Przydadzą się pewnego dnia, kiedy nadejdzie czas, aby napisać historię swojego życia.

3. Usuń go ze znajomych i przestań obserwować. Nie blokuj.

Jest całkowicie zrozumiałe, że nie masz ochoty, aby regularnie pojawiały się w social mediach aktualne posty twojego ex-a. Zablokowanie go to właściwie prosta informacja “Nigdy więcej się do mnie nie odzywaj”. Poza tym daj mu możliwość, by mógł zobaczyć, że bez niego sobie radzisz.

4. Nie bądź prześladowcą

Czy naprawdę musisz podglądać go, by sprawdzić jak bardzo “szczęśliwy” jest bez ciebie? Jeśli chęć szpiegowania jest u ciebie zbyt silna, dezaktywuj konto na tak długo, dopóki to, co on robi i z kim nie będzie miało znaczenia.

5. Zapomnij jego numer telefonu

Nie kasuj jego numeru telefonu. Zapisz go, przechowuj w bezpiecznym, ale nie łatwo dostępnym miejscu. Dlaczego?Abyś nie dzwonił i nie pisał do niego wiadomości po pijaku.

las6. Oprzyj się pokusie wysłania wiadomości typu “dlatego cię rzuciłem” lub “dlaczego mnie rzuciłeś?”

Jeśli powód ma dla ciebie znaczenie, to warto abyście porozmawiali o tym osobiście. Przesyłanie wiadomości daje zbyt wiele pola do błędnej interpretacji.

7. Powstrzymaj się od obgadywania go przez znajomymi

Doskonale wiadomo, że warto się wygadać, jeśli spotyka nas trudna sytuacja np. rozstanie. Porozmawiaj z przyjaciółmi, osobami, na których możesz polegać i o których wiesz, że zachowają dyskrecję. Opowiadanie o nim każdej napotkanej osobie czy znajomym grozi tym, że część z twoich opowieści dotrze do niego niekoniecznie w niezmienionej wersji.

8. Nie wyrzucaj wszystkiego

Chęć rozstania się z prezentami i innymi dobrymi pamiątkami będzie silna. Jeśli chcesz się ich pozbyć, to zrób to, ale zachowaj jedną rzecz. Kiedyś będzie miłym wspomnieniem.

9. Nie idealizuj go

Rozstania się zdarzają. To nie jest tak, że wasz związek był idealny, a on był idealnym partnerem. Gdyby tak było, nie rozstalibyście się. Zastanów się nad tym, co was łączyło, jak wam się układało, co było dobre, a co nie. To ważne, żeby wiedzieć czego się oczekuje zanim zaczniesz kolejną relację.

10. Grindr nie jest miejscem dla osób o złamanych sercach

Grindr lub inne aplikacje randkowe to nie rozwiązanie na złamane serce. Owszem, umówisz się na seks, ale po pewnym czasie zacznie ci brakować głębszej relacji. Ponadto czy chcesz ryzykować, że trafisz na jego profil?

Źródło Queerty
Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.