„Pose” – czy w serialu pojawi się Madonna?

0

Oglądaliście „Pose”? To jeden z tych seriali, których przegapić nie można. Stworzony przez Ryana Murphy’ego i emitowany w amerykańskiej stacji telewizyjnej FX. Teraz dostępny również w serwisie Netflix. W drugim sezonie serialu prawdopodobnie znajdzie się wiele odwołań do „Vogue” Madonny.

Madonna w serialu „Pose”

Akcja pierwszego sezonu serialu „Pose” dzieje się w latach 1986-1988 roku w Nowym Yorku i opowiada historie nieakceptowanej społeczności LGBT i jej członków, której członkowie łączą się w komuny, zwane domami i na popularnych balach rywalizują w różnych kategoriach o trofea.

Niektóre postaci w serialu zostały oparte na prawdziwych postaciach, podobnie jak domy, o których w nim mowa. Przykładowo, w pierwszym odcinku, jako sędzia w klubie, występuje Jose Gutierez Xtravaganza, wynalazca voguingu i członek legendarnego House of Xtravaganza, a także Jose Pendavis Williams, członek House of Pendavis.

Pose Ryan MurphyW drugi sezonie serialu Ryana Murphy’ego pojawi się aktorka musicalowa Patti LuPone, a akcja dziać się będzie w marcu 1990 roku, kiedy to Madonna wydała utwór „Vogue”, który wprowadził kulturę sali balowej do mainstreamu. Niestety tych z was, którzy liczyli, że wokalistka pojawi się w serialu, muszę rozczarować. Madonna nie ma zamiaru pojawić się w „Pose”. Dodam jednak, że w teledysku do „Vogue” pojawiło się kilku tancerzy gejowskich i prawdziwych wykonawców sal balowych, w tym Luis Xtravaganza Camacho i Jose Gutierez Xtravaganza z legendarnej sali balowej House of Xtravaganza.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.