Czy jest szansa na ciąg dalszy “Looking”?

0

Serial amerykańskiej stacji HBO “Looking” wpisał się już, obok “Queer as folk”, do kanonu produkcji telewizyjnych opowiadających o życiu homoseksualnych bohaterów. Początkowo planowana była tylko jedna seria, jednak serial zdobył popularność i zdecydowano o jego kontynuacji. Drugi sezon był jednak ostatnim, a na otarcie łez otrzymaliśmy jeszcze 1,5-godzinny finałowy odcinek. Myślicie, że jest szansa na coś więcej?

Czy jest szansa na kontynuację “Looking”?

Aktor, Daniel Franzese, udzielił wywiadu jednemu z portali internetowych, gdzie opowiadał o przekroczeniu czterdziestki oraz możliwości stworzenia drugiego filmu “Looking”.

Nie rozumiem, dlaczego nie mogliśmy zrobić kolejnego filmu. Sądzę, że pewnego dnia moglibyśmy go zrobić.

Franzese grał Eddiego, postać w którym zakochał się jeden z głównych bohaterów – Agustin. W serialu był wolontariuszem w schronisku dla bezdomnej młodzieży LGBTQ.

Ludzie naprawdę identyfikowali się z tą postacią. To była przyjemność grać w tym serialu, a moi koledzy z planu byli wspaniali. HBO to klasa sama w sobie.

Daniel Franzese Looking szansaPo dwóch sezonach HBO ogłosiło, że “Looking” nie zostanie przedłużone, wskazując na gwałtowny spadek ocen, jednak aby zadowolić fanów zamówiono jednorazowy specjalny film telewizyjny, który posłużył jako finał. Premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym Frameline w czerwcu 2016 r., była też emitowana w HBO w lipcu 2016 r. Na ten moment niestety nie wydaje się, aby istniała szansa na kolejny film.

Franzese wspomina też: „Odniosłem wielki sukces poprzez wpływ mojej postaci na młode pokolenie LGBTQ, grałem postać z HIV, która była zdrowa i szczęśliwa, romantycznego, większego faceta”.

Źródło Gay Star News