Ryan Murphy zapowiada realizację musicalu dla Netflixa

0

To on jest twórcą seriali, które w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. “American Horror Story” od kliku sezonów zachwyca odbiorców pokręconymi historiami, a “Pose”, którego jeśli jeszcze nie widzieliście, to czas najwyższy nadrobić zaległości, to jeden z lepszych seriali roku 2018. Tym razem Ryan Murphy zadeklarował realizację musicalu “The Prom”.

Ryan Murphy zrealizuje musical

Murphy podpisał z Netflixem umowę opiewającą na 300 mln dolarów i zapowiedział dwie realizacje: “Ratched and The Politician” oraz ekranizację broadwayowskiego musicalu “The Prom”.

Ryan Murphy American Horror StoryNa instagramowym profilu Murphy wspominając o musicalu napisał:

THE PROM to jeden z najbardziej podnoszących na duchu i wyjątkowych musicali, jakie kiedykolwiek widziałem na Broadwayu. W niebanalny sposób pokazuje tych, którym nie towarzyszy pasmo sukcesów i w spektakularny sposób wyjaśnia, że prawa LGBTQ są ​​prawami człowieka. Czuję ten temat, ponieważ historia jest osadzona w Indianie, a ja tam dorastałem. Ogromnie się cieszę, że mogę ogłosić, że zamienię to w film w serwisie Netflix, przy udziale producentów Billa Damaschke i Dori Berinstein oraz niesamowitego zespołu kreatywnego – zdobywców nagrody Tony Casey’a Nicholawa oraz Boba Martina oraz nominowanych do niej Matthew Sklara i Chada Beguelina. Obejrzyjcie to najpierw w Longacre Theatre. Są tam piosenki, które będziecie śpiewać przez wiele dni, zabawna i poruszająca historia oraz jedne z najbardziej spektakularnych występów jakie widziałem kiedykolwiek na Brodwayu.

“The Prom” to radosna komedia, która opowiada o nastolatce z Indiany, której zabroniono przyjścia na szkolną potańcówkę z dziewczyną, co prowadzi do wspólnej walki z niesprawiedliwością.

W serwisie Netflix “The Prom” pojawi się prawdopodobnie dopiero we wrześniu 2020 roku.