Cas – filmowe spojrzenie na długoletni związek

0

Co dzieje się między osobami, które tworzą związek od 7 lat? W jaki sposób patrzą na siebie i na łączącą ich relację? Czy ich potrzeby uległy zmianie? A co wtedy, gdy pojawia się ten trzeci? Na te oraz wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć reżyser Joris van den Berg w filmie “Cas”, który możecie obejrzeć w serwisie Outfilm.

“Cas” – filmowy portret długoletniego związku

Bohaterami filmu są Pepjin i Sjors, którzy tworzą siedmioletni związek. Ich życie wydaje się spełnione, poukładane. Dopełnienie stanowi dobra praca oraz wspólne marzenia i plany na przyszłość. Zmianę w ich relacji wywołuje pojawienie się Casa, młodego studenta, którego Sjors zaprasza do domu. Jego obecność sprawia, że obaj zaczynają patrzeć inaczej na swój związek i indywidualne potrzeby.

Cas outfilmFilm “Cas” to nienachalny portret dwóch mężczyzn, którzy odnaleźli siebie. Choć wszystko wydaje się w jak najlepszym porządku, to jednak coś każdego z nich uwiera. Reżyser wyraźnie daje sygnał, że długoletni związek to seria kompromisów i ustępstw, na które się godzimy. I stawia pytanie, na ile jesteśmy w stanie zrezygnować z siebie, by utrzymać łączącą nas relację?

Cas outfilmFilm van den Berga zdobył Nagrodę dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego na FilmOut Festival w San Diego oraz Nagrodę Publiczności na festiwalach kina LGBT w Wilnie i w Locarno.

Cas outfilmPoniżej zwiastun filmu, który już teraz możecie obejrzeć w serwisie Outfilm.

A jeśli zwiastun was nie przekonuje, to posłuchajcie jak do obejrzenia filmu zachęca aktor wcielający się w rolę Sjorsa.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Outfilm.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.