Trójkąt – czy to na pewno dobry pomysł?

1

W wielu gejowskich związkach pojawia się moment, w którym jedna lub druga strona (lub obie) zaczynają, z różnych względów, myśleć o trójkącie. Dzieje się tak, gdy para pozna kogoś, kogo uważa za atrakcyjnego lub gdy ma ochotę nieco urozmaicić łóżkowe sprawy. Trójkąt z jednej strony może pomóc w dodaniu pikanterii związkowi, ale nie ma co ukrywać może również zniszczyć istniejącą relację. Z tego powodu warto zastanowić się nad tym, dlaczego chcemy do łóżka zaprosić jeszcze jedną osobę. I szczerze o tym ze sobą porozmawiać.

Trójkąt – czy to dobry pomysł?

Przede wszystkim zanim rzucicie się w wir poszukiwania faceta, którego zaprosicie do trójkąta warto rozważyć wszelkie za i przeciw oraz poważnie zastanowić się nad motywacją zaproszenia go do waszej sypialni.

Dlaczego trójkąt?

Oboje powinniście usiąść i porozmawiać o motywacjach związanych z pragnieniem trójkąta. Niektórym parom wprowadzenie trzeciej osoby może pomóc urozmaicić seksualnie nudny związek. Inni uważają, że seks w trójkącie może być sposobem na poszerzenie seksualnych doświadczeń bez wychodzenia poza związek. Bez względu na powód, ważne jest, aby obie osoby zaangażowane w związek w pełni omówiły motywy związane z chęcią spróbowania trójkąta i uważnie przyjrzały się wszystkim zaletom i wadom.

Czy to dobry moment na seks w trójkącie?

Niektóre pary uważają, że trójkąt jest dobrym sposobem na nudę w seksie i utrzymanie związku. Zdarza się tak, gdy para dotarła do momentu, w którym intymność seksualna utknęła w martwym punkcie, w przypadku niektórych długotrwałych związków, a czasami bez powodu. Jeśli głównym powodem propozycji seksu w trójkącie jest zwiększenie intymności seksualnej z partnerem, przemyślcie dokładniej tę decyzję.

Zacznijcie od rozmowy o tym, czego brakuje wam w związku, uczciwie mówcie o uczuciach i potrzebach. Niektórzy wybierają nawet rozmowę z udziałem terapeuty, który ma im pomóc dotrzeć do podstaw problemów. Uprawianie seksu z dodatkową osobą może wydawać się świetnym sposobem na „naprawienie” problemów z intymnością. Jeśli jednak jeden z was jest nieszczęśliwy w związku, żadna ilość trójkątów nie rozwiąże problemów nękających waszą relację.

Wiele par twierdzi także, że trójkąt to “zdrada bez poczucia winy”. Dlatego, że mamy do czynienia z przyzwoleniem na seks z kimś spoza związku. Zastanówcie się jednak co dla was oznacza “zdrada”? Seks poza związkiem? Czy oglądanie porno lub obcych na kamerkach internetowych to zdrada? Czy przesyłanie obcym swoich nagich zdjęć to też zdrada?

seks grupowy

Upewnijcie się, że nadal tego chcecie

Jeśli podjęliście rozmowę na temat waszego związku, uczuć i potrzeb oraz samego trójkąta, wyjaśniliście sobie wszystko i jesteście gotowi spróbować to pomocna może być zasada “24-48 godzin”. Zasada ta to przedział czasowy na “przetrawienie” decyzji przez każdego z was przed podjęciem kolejnych kroków. Dlaczego?

Podczas początkowych rozmów o trójkątach towarzyszy nam często uczucie ekscytacji i podniecenia seksualnego. I może to nieco wpłynąć na nasz osąd i decyzję. Aby uniknąć ważnych problemów, poczynając od obaw o zazdrość, a kończąc na troskach o potencjalne konsekwencje, ponowne poruszenie tematu po 24-48 godzinach pozwala z lekkim dystansem spojrzeć na wszystko.

Usiądź ponownie ze swoim mężczyzną i porozmawiaj o decyzji. Niektórzy nazywają to “sprawdzaniem temperatury”. Warto zadać sobie pytanie: Czy nadal czujemy się tak samo jak wtedy, gdy rozmawialiśmy o trójkątach dwa dni temu? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, możecie przejść do następnego kroku. Jeśli jednak odpowiedź brzmi “nie” zacznijcie rozmowy o trójkącie od początku.

Na pewno nie zmuszajcie drugiej strony do czegoś, czego tak naprawdę nie chce robić. Może to doprowadzić do chaotycznej sytuacji i później wywołać urazę.

Ustalcie zasady i reguły

Jednym z najważniejszych kroków dotyczących seksu w trójkącie jest ustalenie oraz omówienie z partnerem tego, co jest dla was ok, a co nie jest w porządku. Zasady i reguły porządkują to, co może się wydarzyć oraz to, czego będziecie unikać. Ustalenia mogą dotyczyć takich kwestii jak: nie zapraszamy do trójkąta znajomych i przyjaciół, bez narkotyków, tylko bezpieczny seks lub osoba, z którą będziecie uprawiać seks nie nocuje w waszym domu.

Chodzi o to, aby ustalić podstawowe zasady, tak abyście obaj czuli się komfortowo. Warto również zastanowić się i ustalić, gdzie będziecie szukać osoby do trójkąta. Czy będzie to ktoś, kogo znacie? Czy może chcecie szukać go za pośrednictwem aplikacji?

Addicted

Upewnijcie się, że nikt nie będzie ignorowany

Jednym z większych problemów oraz obaw dotyczących trójkąta jest to, że ktoś będzie czuł się pominięty lub zignorowany. Dzieje się tak czasami, gdy zaproszoną osobę bardziej kręci jeden z partnerów.

Jednym ze sposobów na zminimalizowanie tych obaw jest wcześniejsza rozmowa z osobą, którą planujecie zaprosić do łóżka i poinformowanie jej o tym, że istotna jest dla was równowaga. Rozmowa ta to również dobry moment, aby podzielić się podstawowymi zasadami, które stworzyliście z chłopakiem.

Oczywiście nie da się wszystkiego do końca zaplanować i czasem któryś z was może poczuć mniejsze zainteresowanie, ale w takiej sytuacji zawsze można szepnąć partnerowi na ucho, że nie czujecie się pewnie.

Nie ma konkretnych zasad dotyczących tego, jak rozmawiać na temat trójkąta ze swoim partnerem. Natomiast ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje motywacje, pragnienia i oczekiwania.Trójkąty mogą być świetnym sposobem na urozmaicenie relacji, ale tylko wtedy, gdy ty i twój mężczyzna chcecie tego samego.

Udany seks w trójkącie wymaga spełnienia określonych reguł:

Ustal oczekiwania przed spotkaniem

Nie ma znaczenia, czy w trójkącie będą brały trzy nieznajome sobie osoby, para urozmaicająca swoje życie seksualne, czy jakakolwiek inna konfiguracja. Najlepszym sposobem na udane spotkanie jest ustalenie oczekiwań wcześniej.

Bezpieczeństwo

Niby oczywiste, ale nie zaszkodzi przypomnieć. Porozmawiaj z wszystkimi uczestnikami o tym, jak chronisz się przed zakażeniami przenoszonymi drogą płciową. Ustal zasady użycia prezerwatyw i poproś, jeśli chcesz, o pokazanie wyników ostatnich badań. Pamiętaj! To twoje zdrowie.

Role w trójkącie

Nic się naturalnie nie wydarzy, a w seksie gejowskim określenie ról ma ogromne znaczenie. Raczej nici z trójkąta, jeśli wszyscy trzej będziecie pasywni. Jeśli to para zaprasza faceta do łóżka, to warto ustalić ze sobą oraz z nim, jakie macie oczekiwania.

Zaangażowanie

Jeśli chemii nie ma, to nie ma też powodów, aby się do czegoś zmuszać. Każdą sytuację można jednak odwrócić. Skup się na jednym partnerze przez pewien okres czasu, a następnie ponownie na drugim, a nawet odejdź na bok i przyglądaj się pozostałej w łóżku dwójce. W przypadku pary, mimo rozmów o obawach przed spotkaniem, może pojawić się zazdrość. Uznajmy to za naturalny efekt obserwowania swojego partnera, który angażuje się w seksualną relację z innym facetem na naszych oczach. Jednakże, jeśli jesteś pewny swojego związku, to tę zazdrość może zamienić w poczucie dumy, że Twój facet jest atrakcyjny dla kogoś innego, ale to do Ciebie wraca każdego dnia.

Trochę dziwnie?

Po spotkaniu warto zapytać uczestników o to jak im się podobało, co było fajne, a co niekoniecznie się udało. Jest to szczególnie ważne dla par, które są na początkowym etapie eksperymentowania z trójkątami. Przedyskutujcie, jak się czujecie emocjonalnie, fizycznie i psychicznie również kilka dni później. Może to pomóc zdecydować, czy trójkąty są dla was odpowiednie.

Spodobają ci się również
1 komentarz
  1. Christopher skomentował

    Szkoda, że nie było możliwości mi poczytać o trójkątach dużo wcześniej, niż dopiero teraz. Jednego razu z moim partnerem “ustaliliśmy” że do tego dojdzie podczas biwaku nad jeziorem z osobą, która też się zgodziła. Jedyną osobą która była nieprzekonana do tego pomysłu byłem ja. Koniec końców wyszła klapa, ja w trakcie stamtąd uciekłem, bo zbytnio mnie to przytłoczyło, ani ja, ani mój partner nie wyszliśmy z tego zbyt zadowoleni, co do trzeciej osoby (która była naszym znajomym) nie mieliśmy od tamtego dnia kontaktu, jednak wiemy że nie tylko my nie chcemy go utrzymywać.
    Także jeśli jesteś w związku, i potrzebujesz mieć trójkąt faktycznie dogadaj wszystkie za i przeciw.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.