Będzie kontynuacja „Call Me By Your Name”!

0

Dla tych, którzy w ostatnich latach zachwycali się filmem „Call Me By Your Name” (polski tytuł: „Tamte dni, tamte noce”) mam dobrą wiadomość. Będzie kontynuacja! Na razie nie z udziałem Timothie Chalameta i Armiego Hammera, którzy wcielili się w role Elio i Olivera. Mowa bowiem o kolejnej książce André Acimana.

Call Me By Your Name – będzie kontynuacja!

W marcu tego roku Aciman potwierdził, że kończy pracę nad kontynuacją swojej powieści z 2007 roku. W wywiadzie udzielonym magazynowi Vulture wyznał: „Film uświadomił mi, że chcę z nimi wrócić i oglądać ich przez lata”.

Na swoim twitterowym profilu pochwalił się okładką nowej książki „Find me” oraz ujawnił datę premiery – październik 2019 r.

Find Me cover bookKsiążka trafi do księgarni 29 października i zostanie wydana przez Farrara, Strausa i Giroux. Według oficjalnej informacji:

W tej fascynującej eksploracji miłości autor światowego bestsellera „Call Me by Your Name” powraca do złożonych i urzekających postaci dwie dekady po pierwszym spotkaniu.

W „Find Me” Aciman pokazuje nam ojca Elio, Samuela, podczas podróży z Florencji do Rzymu do syna, który stał się utalentowanym pianistą klasycznym. Przypadkowe spotkanie w pociągu z piękną młodą kobietą wywraca plany Samiego i zmienia jego życie na zawsze.

Elio wkrótce przenosi się do Paryża, gdzie także ma romans, podczas gdy Oliver z rodziną, obecnie profesor college’u z Nowej Anglii, zastanawia się nad podróżą powrotną przez Atlantyk.

Aciman jest mistrzem wrażliwości, intymnych szczegółów i emocjonalnych niuansów. „Find Me” przenosi nas do magicznego kręgu jednego z największych współczesnych romansów, by zapytać, czy rzeczywiście prawdziwa miłość kiedykolwiek umiera.

W niedawnym wywiadzie dla EW, Aciman przyznał, że postacie Elio i Olivera są z nim od czasu, gdy napisał „Call Me By Your Name”: „Zakochałem się w nich, zakochałem się w ich miłości i nigdy nie przestałem o nich myśleć. Co więcej, nigdy nie nauczyłem się tak wiele i nie byłem tak poruszony przez młodzieńczą miłość, dopóki nie obudziłem się pewnego ranka i nie zacząłem pisać słowa „Później”.

Czy powstanie również filmowa kontynuacja historii Elio i Olivera?

Na początku tego roku Armie Hammer, odtwórca roli Olivera, potwierdził, że jest niezdecydowany, ale nie zamknięty na ten pomysł:

„Jeśli skończymy z niesamowitym scenariuszem, i Timmy (red.: odtwórca roli Elio) będzie za, i Luca (red. reżyser) będzie za, byłbym dupkiem, żeby powiedzieć nie”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.