Książę Harry z żoną świętują Miesiąc Dumy

0

Po raz pierwszy w historii członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Harry z żoną Meghan Markle, publicznie świętują Miesiąc Dumy (ang. Pride). Na oficjalnym instagramowym profilu wsparli społeczność LGBTQ+.

Książę Harry z Meghan Markle wspierają społeczność LGBTQ+

1 czerwca książęca para opublikowała na oficjalnym profilu instgramowym post, w którym odniosła się do Miesiąca Dumy, jakim co roku jest czerwiec.

rodzina królewska pride

Kontynuując naszą tradycję wskazywania profili, które śledzimy, ponieważ poruszają problemy społeczne, które są dla nas ważne:

W czerwcu dumnie rzucamy światło na PRIDE.

W tym miesiącu składamy hołd profilom wspierającym społeczność LGBTQ + – osobom młodym i starszym, ich rodzinom i przyjaciołom, profilom, które wspominają przeszłość i mają nadzieję na bardziej integrującą przyszłość.

Wśród wymienionych znalazły się: Gets Better, Human Rights Campaign, Fundacja Matthew Sheparda, PLFAG, Projekt Trevor i Fundacja Eltona Johna.

Post na Instagramie to kolaż dziewięciu zdjęć, w tym zdjęcie pary biorącej udział w Światowym Dniu AIDS w 2017 r. oraz zdjęcie księżnej Diany, zmarłej matki Harry’ego, która w 1996 r. rozmawiała z pacjentem chorym na AIDS.

Według PinkNews, Harry i Meghan są pierwszymi członkami rodziny królewskiej, którzy publicznie obchodzą Miesiąc Dumy.

Jesteśmy z wami i wspieramy was. Bo to bardzo proste: miłość to miłość.

Post na Instagramie zyskał uznanie zarówno organizacji LGBTQ, jak i gwiazd, w tym Toma Daleya, brytyjskiego skoczka do wody, który w komentarzu napisał: “To jest po prostu NIESAMOWITE”.

Źródło Queerty