Czy powstanie film biograficzny o Madonnie?

0

W miniony piątek w Polsce miała miejsce premiera filmu “Rocketman” w reżyserii Dextera Fletchera opowiadającego historię jednaj z największych gwiazd muzyki rozrywkowej – Eltona Johna.  W jednym z wywiadów reżyser wspomniał o tym, że chętnie przygotowałby także film biograficzny o innej muzycznej legendzie – Madonnie.

Film biograficzny o Madonnie?

Za pośrednictwem serwisu EW dowiedzieliśmy się, że 53-letni reżyser jest zainteresowany biografią Madonny. Według niego stworzenie takiego filmu „… brzmi jak prawdziwa przejażdżka kolejką górską” i nazywa ten projekt „nadzwyczajnym”. Mimo tego, że dotąd Fletcher tego nie rozważał, to gdyby miał pracować nad adaptacją kolejnej biografii, to byłaby historia Madonny.

Zrobiłbym Madonnę! To brzmi jak prawdziwa jazda kolejką górską! Byłoby to niezwykłe… Nie wiem, jak bardzo byłaby szczęśliwa w związku z tym [pomysłem]… Ale jakie byłoby to niezwykłe. Gdybym miał zmierzyć się z inną ikoną, to byłaby ona. Ona jest nadzwyczajna.

Nie da się zaprzeczyć, że życie i kariera Madonny doskonale nadają się na film biograficzny. Madonna to nie tylko piosenkarka, kontrowersyjna, z szalonymi pomysłami, ale również aktywistka walcząca o prawa kobiet czy społeczności LGBTQ.

Madonna Madame XNiestety dla fanów Madonny, jest mało prawdopodobne, aby taki film powstał, dopóki ona sama ma coś do powiedzenia w tej sprawie. W 2017 roku, kiedy Universal ogłosił, że będzie pracować nad obrazem “Blonde Ambition”, opowiadającym o początkach kariery Madonny w Nowym Jorku, sama artystka wyraziła swoją opinię na temat tego projektu za pośrednictwem Instagrama.

Nikt nie wie, tego co ja wiem i co widziałam. Tylko ja mogę opowiedzieć swoją historię. Każdy, kto próbuje, jest szarlatanem i głupcem. Szuka się natychmiastowej gratyfikacji bez pracy. To choroba naszego społeczeństwa.

Nieprędko zatem pojawi się film o Madonnie, ale już teraz możecie wybrać się do kina by obejrzeć historię Eltona Johna.

Na koniec przypomnę, że już 14 czerwca ukaże się najnowszy album Madonny zatytułowany “Madame X”.

Źródło EW