Atrakcyjni mężczyźni nie przenoszą chorób?

1

Nowe badanie wykazało, że atrakcyjni mężczyźni są przez gejów i biseksualistów postrzegani jako ci, którzy rzadziej chorują na choroby przenoszone drogą płciową. Wniosek ten jest wynikiem badania jakie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Maryland w USA.

Atrakcyjni mężczyźni nie przenoszą chorób?

W badaniu uczestniczyło około 200 homo- i biseksualnych mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Uczestnikom pokazano materiały video różnych mężczyzn, a następnie poproszono ich o uszeregowanie ich na podstawie ich wyglądu fizycznego. Następnie zadano im serię pytań ich dotyczących.

hunk mięśnieJednym z pytań było: „Jak bardzo prawdopodobne jest, że miałbyś przygodę na jedną noc z tym mężczyzną?”, przyjmując takie zmienne jak posiadanie przez niego partnera, seks z tym mężczyzną bez zabezpieczenia oraz prawdopodobieństwo zakażenia się HIV.

Okazało się, że średnio mężczyźni, którzy uznawani byli za atrakcyjnych, byli również postrzegani jako ci, którzy rzadziej mają choroby przenoszone drogą płciową. Co więcej, uczestnicy badania stwierdzili również, że rzadziej używaliby z nimi prezerwatywy podczas seksu.

Naukowcy przypisują to „efektowi halo”, który definiuje się jako tendencję do kojarzenia cech pozytywnych z atrakcyjnością fizyczną, nawet jeśli nie ma innych dowodów na poparcie takiego związku.

Dr Tom Nardarzynski komentuje:

Podniecenie związane z postrzeganą atrakcyjnością fizyczną, szczególnie w kontekście stosunku seksualnego, może wpływać na zamiar użycia prezerwatywy. Niemniej jednak wyniki tego badania wskazują na błąd w myśleniu, że seks z atrakcyjną osobą może być mniej ryzykowny, co jest mało prawdopodobne, aby było prawdziwe. Atrakcyjność fizyczna jest również wysoce subiektywna, dlatego nie może być wiarygodnym wyznacznikiem statusu HIV

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
1 komentarz
  1. Art skomentował

    Niestety, ale z naszej praktyki ( prowadzimy centrum medyczne z zapleczem dla mniejszości – wsparcie, diagnostyka na wysokim poziomie oraz leczenie ) z Pacjentami oraz zagubionymi, w samej Warszawie brak miejsc przyjaznych dla potrzebujących wsparcia w diagnostyce i leczeniu chociażby chorób przenoszonych drogą płciową,. Spotykamy bardzo zróżnicowaną grupęmężczyzn, ale Ci bardziej “atrakcyjni” fizycznie mają większy problem z nosicielstwem czy objawami już zaawansowanej choroby. Homoseksualni nie są odosobnieni. W środowisku hetero zazwyczaj przystojniejsi panowie i atrakcyjne kobiety ( dobry status społeczny, aktywni zawodowo i wykształceni ) częściej borykają się z problemami sfery “mikrobiologicznej” czyt. zakaźnej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.