Aplikacja Jack’d wypłaci odszkodowanie

0

Jedna z aplikacji randkowych dla gejówJack’d zgodziła się wypłacić odszkodowanie, ponad 240 000 $ oraz dokonać istotnych aktualizacji zabezpieczeń po tym, jak nie udało się ochronić prywatnych zdjęć i filmów jej użytkowników.

Jack’d wypłaci odszkodowanie

Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku wydało oświadczenie, że osiągnięto porozumienie z firmą Online Buddies Inc., spółką macierzystą aplikacji Jack’d, która dopuściła do wycieku prywatnych zdjęć i filmów prawie 2000 użytkowników.

Jack'd aplikacja odszkodowanieW oświadczeniu możemy przeczytać:

Pomimo tego, że firma komunikowała użytkownikom, że stosuje środki bezpieczeństwa w celu ochrony informacji o swoich użytkownikach, a niektóre zdjęcia były oznaczone jako „prywatne”, firmie nie udało się wdrożyć rozsądnych zabezpieczeń, aby zdjęcia te pozostały prywatne i nadal istniały luki w zabezpieczeniach przez około roku po otrzymaniu powiadomienia o problemie.

Jack'd logo

Naruszenie bezpieczeństwa zostało po raz pierwszy odkryte w 2018 roku przez Olivera Hougha. Zauważył on, że sposób przechowywania materiałów użytkowników przez Jack’d daje do nich łatwy dostęp przez internet niezależnie od tego, czy jest się użytkownikiem tej aplikacji czy nie. Kiedy zgłosił lukę w zabezpieczeniach twórcy aplikacji odpowiedzieli, że „przyjrzą się temu”, ale nic z tym nie zrobili. Dopiero prawie rok później, kiedy Hough udał się ze swoim odkryciem do mediów, błąd został szybko naprawiony.

W oświadczeniu prokuratora widnieje również, że

„(…) obecnie miliony ludzi w całym kraju – każdej płci, rasy, religii i seksualności – spotykają się i randkują online, a moje biuro będzie korzystać z każdego dostępnego narzędzia, aby chronić ich prywatność”.

Według Online Buddies Inc. Jack’d ma ponad 6 milionów użytkowników na całym świecie i określa się jako „najbardziej zróżnicowana kulturowo aplikacja randkowa dla gejów”.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.