Muzyka Banks ma sprawić, że poczujecie się silni

0

O tej artystce wspominałem już w 2016 r., gdy zapowiadała swoją drugą płytę. W tym roku ukazał się jej kolejny album, zatytułowany po prostu „III”. Mowa o Banks. Jeśli muzyka przez nią tworzona dotąd do was nie trafiła, to czas nadrobić zaległości.

Muzyka Banks daje siłę

Po dwóch pierwszych albumach i udanych trasach koncertowych, Banks zrobiła sobie przerwę. Teraz powraca z płytą, którą krytycy określają jej najsilniejszym albumem.

Jak twierdzi sama artystka w wywiadzie udzielonym magazynowi Pride przerwa spowodowana była wypaleniem, psychicznym i fizycznym, i koniecznością zastanowienia się nad tym jak bardzo zmieniło się jej życie odkąd wkroczyła na rynek muzyczny.

(…) Tak naprawdę nigdy nie poświęciłem czasu na zastanowienie się, jak bardzo zmieniło się moje życie i jak potoczyła się moja kariera. Myślę, że to wszystko mnie dopadło i po prostu się rozbiłam, więc chciałem dać sobie czas, żeby poczuć się lepiej. (…) Kiedy jesteś tak zmęczony, wyczerpany i niespokojny, ciężko jest tworzyć sztukę, trudno nawet być wystarczająco pewnym tego, aby podjąć decyzję, co chcesz powiedzieć lub co musisz powiedzieć.

Utworem, który promował najnowszy album artystki był singiel „Gimmie”, który możecie obejrzeć poniżej.

Fani LGBT+

Banks zapytana o rzeszę fanów wśród społeczności LGBT+ wprost odpowiada, że to wynik tego, że porusza w swoich utworach sprawy istotne dla wszystkich.

Po prostu myślę o ludziach jak o ludziach i myślę, że piszę o naprawdę ludzkich sprawach. Jestem bardzo wrażliwa jeśli chodzi o tworzoną przeze mnie muzykę. Ludzkie doświadczenia mogą być trudne dla wszystkich i… nie jestem pewna. (…) Chcę, aby wszyscy czuli się silni i chcę, aby wszyscy czuli się akceptowani. Bez względu na to, czy jesteś gejem, hetero, mężczyzną, kobietą, nieistotne, wszyscy czuli się zastraszani, wszyscy czuli się wykluczeni, wszyscy poczuli się w pewnym sensie jak outsider. Wiem, że ja tak mam. Zdecydowanie czuję, że zawieram to w mojej muzyce, ponieważ czasami tak się czuję. Nie wiem, może to część tego. Kto wie?

Banks muzykaArtystka wspomina również, że muzyka jest częścią piosenki, która powstaje jako pierwsza. Dopiero później uzupełnia ją tekst.

Kiedy tworzę muzykę, to jedyny raz, kiedy mój umysł się wyłącza i nie myślę. Ale jednocześnie używam słów w moich piosenkach, których nigdy nie użyłbym, kiedy mówię. To prawie tak, jakby moje słownictwo było wspanialsze, kiedy piszę muzykę. (…) Te piosenki, które zaczynają się od melodii. Kiedy naprawdę wchodzę w ten tryb, kiedy muszę zacząć pisać i siedzę przy fortepianie i ta pierwsza melodia nadchodzi, to jest naprawdę relaksujące.

Najnowszego albumu Banks możecie posłuchać w serwisie Spotify.

Źródło Pride
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.