Emoji w wiadomościach wpływa na życie seksualne

0

Do badań, których wyniki pojawiają się co jakiś czas, należy często podchodzić z przymrużeniem oka. Do tych, o których dziś przeczytacie na Cocktajl.pl również. Okazuje się, że ​​ludzie, którzy częściej używają emoji w wiadomościach tekstowych, mają bardziej intensywne życie seksualne. I nie wynika to wyłącznie z faktu, że młodzi używają emoji częściej niż osoby starsze.

Więcej emoji = więcej seksu

Artykuł opublikowany w ubiegłym miesiącu w czasopiśmie Plos One wyjaśnia, że naukowcy z The Kinsey Institute na Uniwersytecie Indiana i Wydziału Psychologii w Lake Forest College w Chicago, przeprowadzili dwa osobne badania.

emojiW pierwszym badaniu wzięło udział ponad 5 000 dorosłych Amerykanów. Nieco ponad 10%  z nich identyfikujących się jako gej / lesbijka / biseksualista. Wszyscy byli singlami.

Zadano im pytania m.in. takie jak: „Jak często używasz emotikonek w wiadomościach tekstowych prowadzących do randki?”. Badacze zapytali ich również, na ilu randkach byli w poprzednim roku i ile razy uprawiali seks.

Okazało się, że około 30% ankietowanych regularnie używało emoji w swoich wiadomościach. Te 30% częściej chodziło również na randki i uprawiało seks w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Drugie, mniejsze badanie, przeprowadzono na 275 uczestnikach. Zadano te same pytania, pogłębiając wiedzę dopytując o drugą randkę i czy aktywność seksualna dotyczyła tego samego, czy więcej partnerów.

W drugim badaniu nie stwierdzono istotnego związku między używaniem emoji, a pójściem na randkę. Jednak ci, którzy regularnie używali emotikon, częściej chodzili na drugą randkę oraz mieli większą liczbę partnerów seksualnych i wyższą aktywność seksualną.

Grindr emojiBadacze podsumowali swoje wnioski następująco:

Nasze ustalenia sugerują, że używanie emoji z potencjalnymi partnerami wiąże się z utrzymywaniem relacji po pierwszej randce oraz bardziej romantycznymi i seksualnymi interakcjami. Obecność emotikon w wiadomościach zaspokaja podstawowe ludzkie pragnienia dotyczące zainteresowania, intymnej komunikacji i bliskości interpersonalnej.

Warto wspomnieć, że spotkanie kogoś w prawdziwym życiu pozwala na odczytywania niewerbalnych sygnałów np. obserwację języka ciała, co może dawać wskazówki dotyczące osobowości danego człowieka i tego, jak się czuje. W cyfrowym świecie emoji mogą zastąpić mowę ciała.

Emotikony są jednym ze sposobów wyrażania emocji, które mogą być trudniejsze do wyrażenia za pomocą tekstu, mogą być sposobem komunikowania intymności.

Na koniec dodam, że badanie nie analizowało tego, jakie emoji były wysyłane między osobami.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.