Jonathan Van Ness z „Queer Eye” jest HIV+

0

Jeden z prowadzących “Queer Eye”, Jonathan Van Ness, udzielił emocjonującego wywiadu magazynowi “The New York Times”, w którym  przyznał, że był uzależniony od narkotyków,  pracował oferując usługi seksualne oraz jest HIV+.

Jonathan Van Ness jest HIV+

32-latek ujawnił, że był ekstrawaganckim dzieckiem mającym wsparcie w rodzinie. Ponadto był molestowany seksualnie przez starszego chłopca z kościoła, gdy bawili się razem w dzieciństwie. Potem przytył 32 kg w ciągu trzech miesięcy po śmierci swojego ojczyma. Van Ness został również pierwszym męskim cheerleaderem w liceum. Sam siebie określał wówczas „grubym, kobiecym i niekochanym”. Fani footballu rzucali w niego podczas meczu butelkami piwa.

Jonathan Van NessJako nastolatek szukał kontaktów seksualnych ze starszymi mężczyznami. Podczas pierwszego roku studiów na Uniwersytecie Arizona w Tucson 200 dolarów, które otrzymał od mamy wydał na kokainę, a następnie zaczął sprzedawać seks za pieniądze na nieistniejącej już stronie randkowej Gay.com.

Porzucił naukę w wieku 19 lat i ostatecznie „zapisał się na 11-miesięczny program kosmetyczny w Aveda Institute w Minneapolis”. Mając 20 lat Jonathan Van Ness przeprowadził się do Los Angeles, aby rozpocząć pracę jako stylista fryzur, gdzie uzależnił się od narkotyków. Dwukrotnie trafił na odwyk.

Po omdleniu podczas układania czyichś włosów, odkrył, że objawy grypopodobne były oznakami nierozpoznanego wirusa HIV. Wciąż pali marihuanę, ale od lat nie zażywał twardych narkotyków. Korzystając z pieniędzy z funduszu rodzinnego rozpoczął od nowa w Los Angeles.

Jonathan Van Ness„Rodzina Van Ness jest właścicielem Quincy Media, firmy medialnej, która prowadzi 16 stacji telewizyjnych w Illinois, Wisconsin i innych miastach, a także dwie lokalne gazety”, dowiadujemy się z wywiadu w The New York Times.

Van Ness w 2013 roku trafił do przemysłu rozrywkowego, kiedy przyjaciel, który pracuje dla strony komediowej Funny or Die, zasugerował, aby zaczął robić serial komediowy zatytułowany „Gay of Thrones”, w którym wraz z klientami żartują na bazie serialu „Gra o tron”.

Kiedy pojawił się w serialu Netflixa „Queer Eye” nie był pewien, czy mówić o swoim statusie HIV. Zdecydował jednak, że musi publicznie o tym powiedzieć, aby przeciwdziałać ciągłej stygmatyzacji społeczności LGBTQ przez administrację Trumpa.

Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.