4 sposoby na odrzucenie kogoś w aplikacji

0

Zapewne nie raz zdarzyło się, że na aplikacji randkowej zaczepił cię ktoś, kto zupełnie nie był dla ciebie interesujący. Jak zareagowałeś? Odrzucenie poprzez napisanie wiadomości, że nie jesteś zainteresowany czy zignorowałeś go zupełnie?

Sposoby na odrzucenie zamiast ignorowania

Ignorować czy odpisać na wiadomość od osoby, którą nie jest dla ciebie interesująca? Nie ma tu ani dobrej ani złej odpowiedzi. Nie jest to co prawda dylemat moralny, nad którym należy filozofować długie godziny, ale pomyśl o tym krótką chwilę.

Dlaczego ignorujemy i nie odpowiadamy na wiadomość w aplikacji? Powody są różne. Ktoś nie jest w naszym typie, wysłał swoje nagie zdjęcia i nie bardzo wiadomo na co liczy, wiadomość od niego to krótkie„seks?”. Ignorujemy, bo wiadomość, którą otrzymaliśmy w naszym odczuciu nie jest warta uwagi albo nie lubimy sprawiać komuś przykrości i wygodniej udawać, że jego wiadomość zniknie jak nie odpowiemy. Czasami po prostu uważamy, że brak odpowiedzi to też odpowiedź.

uzależniony od aplikacji randkowych aplikacje randkoweZdaję sobie sprawę z tego, że trochę się już przyzwyczailiśmy do tego, że jak nam coś nie pasuje, to najłatwiej zignorować właśnie, ale może jednak warto czasami po prostu odpisać na wiadomość i wyjaśnić, że nic z tego nie będzie. Wydaje się to być lepsze niż udawanie ducha. A jeśli nie wiesz, co napisać to poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Propozycja spotkania lub prośba o odblokowanie / przesłanie zdjęć

Jeśli ktoś nie jest w twoim typie, to rzeczywiście nie ma sensu, abyście wspólnie wybrali się gdziekolwiek. Zatem możesz odpisać:

„Dzięki za propozycję, ale nie jesteś w moim typie, więc muszę odmówić”

„Niestety nie jesteś w moim typie, więc muszę odmówić”

Nie będę się tu wymądrzał, ale odpowiedź na wiadomość to kwestia kultury osobistej i tyle.

Niekończące się wiadomości, ale tak naprawdę nigdy nie prosi o spotkanie

Otrzymujesz od niego kolejne wiadomości, z których nic nie wynika, więc przejmij inicjatywę i albo zaproponuj spotkanie albo kąśliwie daj mu znać, żeby wreszcie się określił:

„Hej, zawsze chętnie odpisuję na wiadomości, ale może umówimy się na spotkanie, by nie marnować czasu. Co Ty na to?”

„Hej, mógłbym z Tobą wymieniać wiadomości, jeśli tego tutaj szukasz, ale mi to nie do końca odpowiada i wolę to szczerze napisać, by nie marnować twojego  i swojego czasu, ok?”

Ludzie, którzy wysyłają niekończące się komunikaty „Hej”  i „Jak się masz?”, zazwyczaj chcą zapytać o coś innego, ale nie potrafią przejść do sedna. Pomóż im. Nie ma na co czekać. Życie jest krótkie.

smartfon aplikacjeA co, jeśli nawet nie chcesz czatować z tym facetem?

Możesz odpowiedzieć:

„Dzięki za wiadomość. Jestem tu tylko po to, aby umówić się na spotkanie i nie sądzę, bez urazy, że jesteś tym, kogo szukam. Jednak wszystkiego najlepszego w szukaniu”

Nie jesteś nikomu winien swojego czasu i nie czuj się zakłopotany, że ​​nie chcesz z kimś rozmawiać.

Krótko i prosto

Czasami są sytuacje, że najlepiej dociera prosty i treściwy komunikat:

„Dziękuję za wiadomość, ale nie jestem zainteresowany / nie chcę się spotkać. Miłego!”

Nie ma dobrego sposobu na odrzucenie, ale…

Zakładając, że nie należysz do grona osób, które bez skrupułów potrafią zignorować czyjąś wiadomość, to nie ma dobrego sposobu na odpisanie na wiadomość tak, aby nikogo nie urazić. Niemniej, jeśli walczymy z hejtem, nietolerancją i chcielibyśmy funkcjonować w przyjaznym otoczeniu, to może warto zacząć od niewielkiej zmiany w nas samych.

Pamiętaj o tym, że osoba wysyłająca wiadomość zdobyła się na odwagę, więc warto podziękować. Co więcej, jeśli napisała do Ciebie to znaczy, że jesteś dla niej atrakcyjny, a to zawsze miłe. Nawet jeśli w drugą stronę to nie zadziałało, to wypada uprzejmie odmówić. Bądź szczery, bądź uprzejmy i pamiętaj, jaką wiadomość chciałbyś otrzymać, gdybyś został odrzucony.

Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.