Neil Patrick Harris i Olly Alexander razem w filmie

0

Brytyjczycy przygotowują mini film, który opowiadać będzie o pojawieniu się HIV i AIDS w Londynie w latach 80. W jednej z ról pojawi się Olly Alexander z zespołu Years&Years. Towarzyszyć mu będzie m.in. Neil Patrick Harris.

Neil Patrick Harris i Olly Alexander razem w filmie

Pięć odcinków projektu zatytułowanego „Boys” napisał uznany scenarzysta Russell T. Davies. Ten sam, który stworzył scenariusz do oryginalnej brytyjskiej wersji „Queer As Folk”, a także zeszłorocznego filmu „A Very British Scandal” z udziałem Hugh Granta i Bena Whishawa.

Olly AlexanderW roli głównej w „Boys” wystąpi piosenkarz Olly Alexander. Zagra 18-letniego Ritchiego Tozera, jednego z trzech młodych mężczyzn, którzy przeprowadzają się do Londynu na początku lat 80. Pozostałe dwie role, Roscoe i Colina, przypadły w udziale Omari Douglasowi i Callumowi  Scottowi Howells.

W obsadzie znaleźli się też Neil Patrick Harris, Keeley Hawes, Stephen Fry i Tracy Ann Oberman. Premiera zapowiedziana została na koniec 2020 roku.

Olly Alexander entuzjastycznie podszedł do propozycji filmowej:

Czuję się jak najszczęśliwszy chłopiec na świecie, będąc częścią tego projektu. Jestem fanem Russella T. Daviesa, odkąd potajemnie oglądałem „Queer As Folk” w wieku 14 lat. Jego praca pomogła ukształtować moją tożsamość jako osoby homoseksualnej, więc jestem absolutnie zachwycony, że będziemy wspólnie pracować.

Neil Patrick HarrisNeil Patrick Harris opisał film jako „zabawną, radosną historię młodych ludzi odkrywających swoją prawdziwą tożsamość i żyjących pełnią życia, to również opowieść o dekadzie, w której tak wiele z tych żyć zostało przerwanych przez niszczycielskie skutki powstającej pandemii AIDS”

Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.