Gareth Thomas na okładce Men’s Health

zdjęcia: Chris Floyd dla Men's Health
0

Walijski gracz rugby, Gareth Thomas, pojawił się na okładce angielskiego wydania magazynu „Men’s Health”. Tym samym po raz pierwszy w magazynie okładkę poświęcono gwieździe żyjącej z wirusem HIV. Niektórzy twierdzą, że to historyczny moment.

Gareth Thomas w magazynie Men’s Health

Thomas (45 lat), który był kapitanem walijskiej drużyny rugby, wyszedł z szafy w 2009 roku. O tym, że żyje z wirusem HIV powiedział we wrześniu tego roku. Ujawnieniem jego statusu grozili tabloidowi dziennikarze.

Gareth ThomasChociaż zawsze był bardzo sprawny fizycznie, przyznaje, że wiedza o tym, że jest nosicielem wirusa HIV, zmusiła go do jeszcze większej dbałości o swoje ciało.

Czułem, że muszę pokazać inną stronę siebie, jeśli chodzi o kondycję. Przeniosłem więc tę sprawność na inny poziom, ponieważ moje wyobrażenia o ludziach żyjących z HIV były zawsze mgliste, zawsze słabe. Chciałem pokazać całkowite zaprzeczenie tego obrazu.

Gareth ThomasTo między innymi był powód, aby zgodzić się do pozowania na okładkę magazynu: „Chciałem to zrobić, ponieważ kto pomyślałby 20 lub 30 lat temu, że mężczyzna żyjący z HIV może być w magazynie takim jak Men’s Health?

Gareth ThomasGareth Thomas otwarcie mówi też o tym, jak życie w szafie podczas jego kariery wpłynęło na jego zdrowie psychiczne. Jego dobre samopoczucie pozostaje czymś, czego musi być świadomy i co musi pielęgnować.

Są chwile, kiedy czuję się naprawdę niepewnie. Mimo tego, że ludzie mnie wspierają, to jednak to, co wiedzą o mnie, sprawia, że ​​czuję się trochę odsłonięty. Idę ulicą i zdaję sobie sprawę, że ludzie, których nawet nie znam, są świadomi mojej historii medycznej i mojej seksualności. To może być dość inwazyjne. Ale w rzeczywistości jestem teraz w lepszym miejscu niż gdy ludzie nie znali mojej seksualności.

Gareth ThomasRedaktor Toby Wiseman przyznał: „Podjąłem decyzję, by zwrócić się do Garetha z propozycją okładki, ponieważ wkrótce po jego odważnym oświadczeniu we wrześniu uderzyło mnie, że symbolizuje pozytywną, prowokującą do myślenia zmianę w naszej kulturze postrzegania męskości”.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.