10 najlepszych filmów świątecznych, które warto obejrzeć

0

Filmy świąteczne uwielbia się i nienawidzi z tego samego powodu – ich kiczowatości. Stanowią jednak doskonałe wprowadzenie do świątecznej atmosfery lub jej uzupełnienie. Oto cocktajlowa lista 10 najlepszych filmów świątecznych. Jeśli nie widzieliście, to czas nadrobić, bo święta tuż tuż.

10 najlepszych filmów świątecznych

KEVIN SAM W DOMU

Klasyk, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie świąt i fabułę którego znamy niemal na pamięć.

Kevin sam w domuTO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ

Przedświąteczny Londyn i kilka wątków obrazujących różne typy miłości. Młody premier zakochuje się w pracownicy swojego biura, pisarz odnajduje miłość nad brzegiem jeziora, wdowiec szuka kontaktu z pasierbem, a pewna mężatka dowiaduje się o uczuciu, jakim darzy ją najlepszy przyjaciel męża.

to właśnie miłośćTHE HOLIDAY

Komedia romantyczna z udziałem Jude’a Law, Kate Winslet i Cameron Diaz. Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś.

the holidayZŁY MIKOŁAJ

Główny bohater, Willie, jest zawodowym oszustem. Święta Bożego Narodzenia stanowią dla niego okazję do popełnienia kolejnych przestępstw. Przebiera się za Świętego Mikołaja. Pewnego dnia Willie spotka dziecko, dzięki któremu pozna siłę przyjaźni i ludzkiego ciepła.

zły mikołajLISTY DO M.

Polska produkcja, która cieszy się niezwykłą popularnością. To sprawiło, że powstawały kolejne części. W rolach głównych same polskie gwiazdy: Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński.

listy do m.RODZINNY DOM WARIATÓW

Pięcioro dorosłych dzieci przyjeżdża na święta do rodziców, do domu, w którym się wychowali. Everett (Dermot Mulroney) przybywa z nową narzeczoną Meredith (Sarah Jessica Parker), którą ma po raz pierwszy przedstawić rodzinie. Katastrofa wisi w powietrzu, gdyż sztywna Meredith jest przeciwieństwem otwartej i bezpośredniej gromadki Stone’ów.

rodzinny dom wariatówEKSPRES POLARNY

Animacja w reżyserii Roberta Zemeckisa. Historia chłopca powątpiewającego w magię świąt Bożego Narodzenia. Zostaje on pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby św. Mikołaja.

ekspres polarnyCUD NA 34. ULICY (1994)

Nowsza wersja filmu z 1947 roku o tym samym tytule. Opowiada historię człowieka, który wierzy w to, że jest świętym Mikołajem. Otoczenie jednak nie daje temu wiary i bierze go za aktora. Mikołaj znajduje zatrudnienie w centrum handlowym, gdzie ma wysłuchiwać życzeń dzieci siadających mu na kolanach. Staje się hitem sklepu i ratuje go przed upadkiem.

cud na 34. ulicyKLAUS

Produkcja serwisu Netflix. Główny bohater, Jesper, to młody listonosz, który po ukończeniu edukacji z miernymi stopniami zostaje wysłany do placówki pocztowej na mroźnej wyspie pod Kołem Podbiegunowym. Tam utrzymywanie kontaktu nie jest czymś na porządku dziennym, nawet za pomocą listów, dlatego Jesper będzie rozważał rezygnację z pracy. Poznaje wtedy Alvie, lokalną nauczycielkę, w której znajdzie bratnią duszę. Tytułowy Klaus to tajemniczy stolarz zamieszkujący samotnie chatkę wypełnioną własnoręcznie wykonanymi zabawkami. Przyjaźń pomiędzy trójką nada miasteczku nowego charakteru.

klausGRINCH: ŚWIĄT NIE BĘDZIE

W małej wiosce o nazwie Ktosiowo trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Samotnik Grinch, który nienawidzi świąt, robi wszystko, by je zniszczyć.

grinchA wy jaki film dodalibyście do rankingu 10 najlepszych filmów świątecznych?

Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.