Jake Gyllenhaal zagra homoseksualnego ojca

0

Aktor Jake Gyllenhaal, doskonale znany ze swojej roli w „Brokeback Mountain”, zagra homoseksualnego ojca, który nie wyszedł z szafy, w filmie opartym na brodwayowskim musicalu „Fun Home”.

Jake Gyllenhaal jako homoseksualny ojciec

Film i musical oparte są na książce Alison Bechdel o jej dzieciństwie związanym z dorastaniem z homoseksualnym ojcem.

Bruce Bechdel, postać w którą wcieli się Gyllenhaal, prowadzi dom pogrzebowy w małym miasteczku w Pensylwanii.  Biorąc pod uwagę sekretne życie Bruce’a Alison będzie próbowała zbudować relację z ojcem, który walczy ze sobą o pogodzenie się z własną seksualnością.

Brokeback Mountain
Jake Gyllenhaal z Heathem Ledgerem na planie filmu „Brokeback Mountain”

„Fun Home” to nie pierwsza rola geja dla Gyllenhaala. Najbardziej znany jest z postaci Jacka Twista z kultowego już filmu „Brokeback Mountain” z 2005 roku, gdzie wystąpił u boku Heatha Ledgera.

Podczas spotkania w szkole filmowej LMU w 2015 roku, Gyllenhaal przyznał, że „nie przejmował się” grając role gejów.

Wychowałem się w szkole podstawowej, w której przez kilka pierwszych lat mówiono mi, że moi nauczyciele są gejami. Byłem w takim wieku i tak właśnie było, a moi rodzice byli bardzo… no wiesz, tak się wychowałem. Jako super-progresywna osoba. A więc brałem to za pewnik. Myślę, że teraz młodsze pokolenia na wiele sposobów uważają to za coś oczywistego. Nie sądzę, że to powoduje, że nie toczą już zmagań z własną tożsamością. Ale walka o tożsamość jest walką wszystkich. Bez względu na to, co to jest.

Film jest produkowany przez firmę produkcyjną Gyllenhaala, Nine Stories Productions. Data premiery i pełna obsada nie zostały jeszcze ogłoszone.

Źródło DNA
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.