David Schwimmer broni serialu „Przyjaciele”

0

Serial „Przyjaciele” to niewątpliwie hit telewizyjny, który nadal cieszy się ogromną popularnością. Wciąż dostępny w serwisie Netflix. Jednak współcześni widzowie podchodzą do tego serialu zapominając, że powstał w latach 90-tych poprzedniego wieku i oskarżają twórców o homo- i transfobię. Sprzeciwia się temu odtwórca roli Rossa – David Schwimmer.

David Schwimmer broni „Przyjaciół”

Młoda publiczność, która po raz pierwszy ogląda „Przyjaciół”, zwraca uwagę na seksistowskie, homofobiczne i transfobiczne żarty. Jest wiele przykładów, które można w ten sposób interpretować. Jeden z głównych bohaterów, Chandler martwi się, że może być gejem, Ross jest seksistą w kwestii męskiej niani, którą uważa za geja. Bohaterowie wielokrotnie wspominają nieudolnie transseksualnego rodzica Chandlera.

FriendsSchwimmer udzielił wywiadu magazynowi The Guardian, w którym broni „Przyjaciół”. Zwraca uwagę przede wszystkim na to, że sitcom ma wiele postaci i historii związanych z  LGBT +. W owym czasie wciąż było to rzadkie.

Prawdą jest to, że program był przełomowy w swoim czasie, jeśli chodzi o sposób, w jaki radził sobie z przypadkowym seksem, seksem z zabezpieczaniem, małżeństwami gejów i związkami. W serialu była żona mojej postaci, która opuściła go dla kobiety, a także był ślub, mojej byłej i jej żony, w którym uczestniczył Ross. Wydaje mi się, że dzisiaj problemem jest to, że tak mało bierze się pod uwagę kontekst. Musisz spojrzeć na to z punktu widzenia tego, co program próbował wtedy zrobić.

Schwimmer przyznał także, że serialowi brakowało różnorodności rasowej. Naciskał, aby jego postać umawiała się z Afroamerykanką. Co więcej, Ross i jego siostra Monica byli Żydami, dopuszczając pewną różnorodność religijną. W jednym ze słynnych odcinków uczy syna o Chanuce, przebierając się za „Świątecznego pancernika”.

Odtwórca roli Rossa powiedział również, że ma poczucie odpowiedzialności w kwestiach społecznych, które zaszczepili mu rodzice.

Moja mama była bardzo głośną, przełomową prawniczką działającą na rzecz feminizmu i okazjonalną aktorką. Tak więc moje najwcześniejsze wspomnienia z teatru to oglądanie feministycznych produkcji, w których uczestniczyła moja mama i walczyła o prawa kobiet i praw gejów.

Na koniec dodam, że pojawiły się informacje, że HBO Max planuje przygotowanie specjalnego odcinka serialu „Przyjaciele” i jest w trakcie negocjowania gaż wszystkich aktorów.

Źródło GayStarNews
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.