Whitney Houston na kinowym ekranie?

0

Producent muzyczny Clive Davis, który odkrył Whitney Houston, gdy ta miała 19 lat, ogłosił powołanie zespołu kreatywnego pracującego nad biograficznym filmem o tej niezwykle utalentowanej wokalnie artystce.

Serwis internetowy Deadline donosi, że Davis będzie współpracował z reżyserką Stellą Meghie przy produkcji filmu “I Wanna Dance With Somebody” opowiadającego o życiu i karierze Houston. W projekt zaangażowana jest również Pat Houston (bratowa oraz agentka gwiazdy), co oznacza tyle, że rodzina zmarłej piosenkarki będzie uczestniczyć w powstawaniu filmu. Warto dodać, że twórcy filmu będą mieli dostęp do pełnego katalogu muzycznego Whitney Houston.

Przygotowaniem scenariusza zajmie się Anthony McCarten, który stał się specjalistą od filmowych biografii.  To on jest twórcą scrnariuszy do “Teorii wszystkiego”, “Czasu mroku” czy “Bohemian Rhapsody”.

Clive Davis informując o rozpoczęciu prac przynał:

Biorąc pod uwagę całe moje osobiste i zawodowe doświadczenie z Whitney od kiedy była nastolatką aż po tragiczną, przedwczesną śmierć, wiem, że pełna historia Whitney Houston nie została jeszcze opowiedziana. Bardzo się cieszę, że Anthony McCarten zdecydował się na bezbłędny, bogaty muzycznie scenariusz, który w końcu pokaże całą Whitney, której geniusz wokalny głęboko wpłynął na świat, podczas gdy ona sama zaciekle walczyła z demonami, które miały ją zgubić.

Nie ujawniono jeszcze, kto wcieli się w rolę Whitney.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.