Chemsex – seks po zażyciu substancji odurzających

0

Być może część z was nie wie co kryje się pod hasłem chemsex. Ten artykuł uświadomi wam, że istnieje takie zjawisko. Nie chodzi tutaj o ocenianie zachowań innych osób. Zakładam, że każdy kto podejmuje takie działania jest dorosły i odpowiada za siebie. Niemniej uczulam, że chemsex może się wiązać z wieloma niebezpieczeństwami głównie dlatego, że zażywanie substancji odurzających powoduje, że podejmujemy pewnie działania nie będąc w pełni świadomi.

Chemsex

Istnieje wiele powodów, dla których homoseksualiści i biseksualiści uprawiają chemsex. FS Magazine przeprowadził ankietę dotyczącą tego zjawiska pośród 133 osób. 37% respondentów stwierdziło, że w ciągu ostatniego miesiąca uprawiało chemsex, 32% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, 9% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, 3% w ciągu ostatniego roku i 19% w ciągu roku.

Najpopularniejszymi używanymi narkotykami były GHB (78%), metamfetamina (72%), kokaina (57%) i mefedron (54%).

Co sprawia, że ludzie próbują seksu po narkotykach?

Dla niektórych był to przypadek, dla innych chęć spróbowania czegoś nowego.

Anonimowy respondent przyznał, że spróbował będąc pod wpływem alkoholu.

Byłem pijany i wracałem do domu. Zauważyłem, że niektórzy faceci chodzą nago po swoim mieszkaniu. Zauważyli mnie przez okno i zaprosili do środka. A następnie zaoferowali mi coś, co pozwoliłoby mi wytrzeźwieć. Paliłem metaamfetaminę i podobało mi się. Potem się rozebrałem i uprawiałem z nimi seks.

Z kolei 42-letni Tom swój pierwszy raz przeżył samotnie: „Czytałem o ogromnym popędzie seksualnym po metamfetaminie. To było ekscytujące, a mój popęd seksualny znacznie wzrósł. Masturbowałem się całą noc, aż do następnego ranka”.

O swoich pierwszych doświadczeniach opowiedział również 34-letni Nathan:

Pierwszy raz byłem w klubie o nazwie Trough. Mój chłopak namówił mnie, żebym z nim poszedł i wziął MDMA po raz pierwszy. Długo nie otwieraliśmy naszego związku, ale on zaczął próbować fistingu i chemsexu. To było dość intensywne. Wziąłem trochę za dużo, więc byłem przez chwilę przytłoczony, ale kiedy minęła ta faza skończyłem uprawiając seks z naprawdę gorącym facetem, który ostatecznie wrócił z nami oboje. To było niesamowite.

Monty Moncrieff, dyrektor organizacji charytatywnej London Friend, podkreśla przede wszystkim, że należy być pewnym tego, co się robi i zawsze można powiedzieć „nie ”, jeśli nie masz pewności, czy chemsex jest dla ciebie.

Jeśli to dla Ciebie, upewnij się, że wiesz jak najwięcej o narkotykach, jaki efekt będą miały i o prawidłowym dawkowaniu przed rozpoczęciem.

Dobrze jest też zaplanować wszystko wcześniej, ustalić z kim się będziesz bawił oraz wszelkie zasady jak np. używanie prezerwatyw, jak długo będzie trwała taka sesja, ile zażyjesz i ile czasu potrzeba na regenerację.

Co ważne, sprawdzaj, jak narkotyki wpływają na inne dziedziny twojego życia. Strata pracy? Kłócisz się z przyjaciółmi i rodziną? Masz problemy finansowe? Problemy psychiczne i złe samopoczucie? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, być może nadszedł czas, aby przemyśleć to, co robisz i spróbować uzyskać wsparcie rozmawiając z profesjonalistą.

Heterycy coraz bardziej biJaki rodzaj aktywności seksualnej ludzie podejmują podczas chemsex?

 • Seks oralny – 84%
 • Seks analny (pasywny) – 78%
 • Rimming – 76%
 • Seks jeden na jeden – 75%
 • Trójkąty – 69%
 • Seks analny (aktywny) – 68%
 • Korzystanie z zabawek erotycznych – 68%
 • Seks grupowy – 60%
 • Pissing – 50%
 • Fisting – 41%
 • Podwójna penetracja – 38%
 • S&M – 38%
 • Inne fetysze – 24%

Ankietowani odpowiedzieli również, że zabawy przed kamerkami i odgrywanie ról (roleplay) również często są podejmowane po zażyciu narkotyków.

Ian Howley, dyrektor naczelny LGBT HERO,  skomentował te wyniki.

Trudno jest ustalić, czy te zachowania po narkotykach są inne niż na trzeźwo. Jednak od dawna wiemy, że kiedy ludzie piją alkohol, ich zahamowania zmniejszają się, a zachowania seksualne są bardziej ryzykowne. Wyobrażam sobie, że ci, którzy uprawiają chemsex, podążają podobną drogą. Tak więc, jeśli bierzesz udział w chemsex, prawdopodobnie będziesz angażować się w aktywności, których wcześniej nie próbowałeś. Musisz zadać sobie pytanie, czy tego właśnie chcesz? Wiemy, że kiedy ludzie trzeźwieją mają poczucie winy, wielu z nich zadaje sobie pytanie: „Co zrobiłem zeszłej nocy?”. W tych sytuacjach ważne jest, aby uświadomić sobie, że narkotyki / alkohol zmniejszyły twoje zahamowania, ale czy podobało ci się to? Wyzwanie polega na tym, aby następnego dnia rano cieszyć się nimi bez poczucia winy. Każdy ma prawo cieszyć się najlepszym seksem przy najmniejszym ryzyku. Nauczenie się, jak zmniejszyć ryzyko, wyeliminuje niepotrzebne poczucie winy.

Zdrowie jest najważniejsze

Podejmując wszelkie aktywności seksualne pamiętać należy przede wszystkim o swoim zdrowiu. Biorąc pod uwagę fakt, że przy chemsex nasze zachowania mogą być nie do końca świadome zadbajcie o siebie jeszcze bardziej. Regularne testy, zabezpieczanie się podczas seksu, zmiana prezerwatywy z każdym partnerem jeśli jest was więcej niż dwóch. To ważne! Dla was i osób, z którymi podejmujecie aktywności seksualne.

Ciemne strony chemsex

Niestety często pojawiają się problemy dotyczące zgody, jeśli chodzi o seks po narkotykach. 41% respondentów przyznało, że działo się coś, czego nie chcieli – narkotyki wbrew ich woli, gwałty, molestowanie.

Jeff, 45 lat, opowiedział, że: „Wstrzyknięto mi narkotyki używanymi strzykawkami. Byłem także kilkakrotnie molestowany seksualnie, gdy byłem nieprzytomny”.

Z kolei 30-letni Rory wspomina o gwałtach: „Kilkakrotnie byłem pieprzony przez facetów, nawet gdy zgodziliśmy się, że będę tylko aktywny lub powiedziałem, że nie chcę być pasywny. Ciągle mnie pieprzyli, chociaż wielokrotnie mówiłem im, żeby przestali”.

Anonimowy respondent ujawnił: „Straciłem świadomość i sfilmowano mnie, jak pieprzyłem się wbrew własnej woli”.

24% respondentów stwierdziło, że widziało, jak coś się dzieje z kimś innym bez ich zgody na imprezie.

Jeden z ankietowanych podsumował to co może się wydarzyć:

Jesteś na haju, wszyscy są na haju. Różne rzeczy się zdarzają. Zdajesz sobie później sprawę, czasem po tygodniu, że to nie było w porządku.

Źródło FS MAG
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.