Randkowe aplikacje rezygnują z filtra dotyczącego rasy

0

Aplikacje randkowe dla gejów Scruff i Jack’d podążają za decyzją Grindra i eliminują filtr umożliwiający określenie rasy podczas wyszukiwania użytkowników. Jest to konsekwencja obecnie trwających protestów nie tylko w USA.

Aplikacje randkowe rezygnują z wyszukiwania użytkowników według rasy

Aplikacje dla gejów - ScruffFirma Perry Street Software, która jest właścicielem aplikacji Scruff i Jack’d wydała oświadczenie w serwisie Twitter, w którym poinformowała o tym, że filtr wyszukiwania użytkowników według rasy zniknie z jej aplikacji. Zapowiedziała również, że przekaże darowizny na rzecz Color of Change i Marsha P. Johnson Institute w solidarności z trwającymi protestami przeciwko brutalności policji w Stanach Zjednoczonych.

W opublikowanym oświadczeniu można przeczytać:

Po zabójstwach George’a Floyda, Tony’ego McDade’a, Breonny Taylor, Ahmaud Arbery i niezliczonych innych Czarnych Amerykanów milczenie oznacza współudział. Zdajemy sobie sprawę, że świadomość nie zastępuje działania, dlatego wzywamy naszą społeczność do robienia tego, co robi najlepiej: organizowania się, zwalczania ucisku i tworzenia zmian.

Zobowiązujemy się do ciągłego ulepszania produktów, które eliminują rasizm i nieświadome uprzedzenia w naszych aplikacjach. W 2018 roku usunęliśmy pochodzenie etniczne jako domyślną opcję wyświetlania w profilach; wkrótce wprowadzimy dalsze zmiany (…)

Grindr problemy z prywatnościąAplikacje randkowe, takie jak Grindr, Scruff i Jack’d, zostały skrytykowane podczas protestów za umożliwienie sortowania użytkowników według rasy. Krytycy zwracają uwagę, że eliminowanie lub preferowanie całych grup ludzi ze względu na pochodzenie etniczne sprzyja rasizmowi zarówno w społeczności queer, jak i poza nią.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.