Daniel Newman o stereotypach dotyczących biseksualności

0

Aktor Daniel Newman, znany szerzej widzom głównie z serialu „The Waking Dead”, opowiedział brytyjskiemu magazynowi „Metro” o stereotypach związanych z biseksualizmem.

Daniel Newman o postrzeganiu biseksualności

Newman w 2017 r. dokonał coming outu i poinformował o swojej biseksualności. W wywiadzie udzielonym magazynowi „Metro” poruszył kwestię nieporozumień z jakimi stykają się biseksualni mężczyźni, podkreślając, że ten rodzaj orientacji seksualnej może być definiowany na wiele sposobów.

Nie musisz być ani jednym, ani drugim. Nie musisz być rozwiązły, nie musisz być poligamiczny. Ludzie definiują biseksualność na wiele różnych sposobów. Ja osobiście określam to jako gust i preferencje.

Możesz całkowicie mieć monogamiczne relacje. Nie oznacza to, że jesteś hetero, jeśli jesteś z osobą przeciwnej płci lub że jesteś gejem, jeśli jesteś z osobą tej samej płci. Oznacza to, że dokonałeś wyboru bycia w związku monogamicznym.

Aktor przyznał, że po swoim coming outie, wielu mężczyzn kontaktowało się z nim za pośrednictwem social mediów podkreślając, że cieszą się, że istnieje społeczność LGBTQ, „ale nie widzą nikogo, z kim mogliby się utożsamiać, więc czują, jakby nie istnieli”. Dodaje również, że wielu z nich uznało, że niepotrzebny im coming out, ponieważ nie są traktowani jako geje, więc nie ma o sensu o tym mówić.

Daniel Newman blackIdąc jeszcze głębiej, Newman mówi o różnych zmaganiach,  z którymi mają do czynienia tradycyjnie „męscy” i bardziej „kobiecy” mężczyźni w społeczności LGBTQ:

Mówiąc o ludziach, którzy właściwie „nie mieli wyboru”, jak tylko wyjść z szafy. Są widoczni każdego dnia, chodzą, rozmawiają, żyją i oddychają swoją tożsamością z dumą i zbudowali armię LGBTQ. Problemem jest cicha, niewidzialna większość mężczyzn. Nie muszą żyć i być dumni, ponieważ są biseksualni i nie muszą dokonywać coming outu jak geje.

„Kobiecy” mężczyźni demonizowani i brutalizowani przez lata są siłą i określają kulturę gejowską, ponieważ musieli. A wszyscy „męscy” mężczyźni byli tymi cichymi, ponieważ mogli mieszkać w szafie i nikt nigdy się nie dowie, że są gejami lub biseksualistami.

To wygodny styl życia. Jeśli zdecydują się wziąć ślub z gejem lub innym mężczyzną, będą dumni. Ale na razie mogą pozostać w ukryciu, ponieważ nadal umawiają się z kobietami. Będą więc milczeć, aby nie potrząsać piórami, nie mieć problemów w pracy, czy z rodziną. Jest to wygodna szafa, ale jest tak zabójcza, tak bardzo przygnębiająca.

Mimo, że Daniel Newman jest publicznie znany, twierdzi, że proces wyjścia z szafy dla niego tak naprawdę nigdy się nie kończy: „Zwłaszcza  trudne to dla biseksualnego mężczyzny. Wszyscy zakładają, że jesteś hetero i każdy, kto nie zna mnie jako celebryty, spotyka mnie i poznaje, po kilku miesiącach, kiedy wspominam o swojej seksualności, reaguje „och lubisz facetów?”. Nadal trwa proces mojego coming outu. To się nie kończy”.

Daniel Newman whiteZapytany o radę dla ludzi, zwłaszcza mężczyzn biseksualnych, którzy wciąż walczą o wyjście z szafy, proponuje:

Powiedziałbym, że kiedy widzisz tych wszystkich pięknych, niesamowitych, cudownych ludzi LGBTQ wiem, że jest jeszcze więcej biseksualnych mężczyzn, którzy są dokładnie tacy jak ty. Że jesteś w 100% doskonały taki jaki jesteś. A jeśli chcesz zobaczyć więcej osób, z którymi się identyfikujesz, bądź tą osobą. Wyjdź z szafy i bądź widoczny i wiedz, że jesteś doskonały taki, jaki jesteś. Nie musisz kwestionować swojej seksualności.

Źródło Metro
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.